Warta ograła trzecioligowca w sparingu

Hubert Maćkowiak / Głos Wielkopolski
Piłkarze Warty ograli w sparingu trzecioligowca
Piłkarze Warty ograli w sparingu trzecioligowca Marcin Bukowski / Ekstraklasa.net
Piłkarze pierwszoligowej Warty Poznań pokonali w sparingowym spotkaniu trzecioligową Polonię Środa 2:1.

Już od pierwszych minut na boisku w poznańskim "ogródku" panował zespół gospodarzy. Była to jednak przewaga optyczna, ponieważ przez pierwsze pół godziny warciarze nie znaleźli sposobu na obronę Polonii. W 23. minucie Mariusz Ujek zagrał piłkę w pole bramkowe, ale żaden z jego kolegów nie zdołał jej wbić do bramki.
Kilka chwil później znów zrobiło się gorąco w szesnastce trzecioligowca. Prawą stroną przedarł się Paweł Sasin i groźnie dośrodkował w pole karne, jednak nie było tam żadnego napastnika. Dopiero składna akcja z 37. minuty dała prowadzenie podopiecznym trenera Artura Płatka. Tomasz Foszmańczyk wymienił piłkę z Krzysztofem Gajtkowskim i pokonał Sławomira Janickiego.

W drugiej połowie, kiedy szkoleniowiec Warty sprawdzał różne warianty gry ofensywnej, gola na 2:0 strzelił Mariusz Gabrych. Swoje szanse mieli również Adrian Wojtkowiak i Filip Marciniak, ale piłka już nie wpadła do bramki. Piłkarze Polonii Środa najlepszą okazję od razu wykorzystali, dzięki czemu schodzili do szatni w nieco lepszych nastrojach. Jednobramkowa porażka nie przynosi im wstydu, natomiast warciarze muszą popracować nad skutecznością.

- Chciałem dać szansę zawodnikom, którzy nie grali w meczu z Flotą. Kilku z nich, mimo że wygraliśmy niezbyt wysoko, spisało się całkiem nieźle. Momentami nasza gra bardzo mi się podobała, ale powinniśmy strzelić więcej goli - powiedział Artur Płatek, trener Warty.

Warta Poznań - Polonia Środa 2:1 (1:0)

Bramki: Tomasz Foszmańczyk (37), Mariusz Gabrych (67) - Michał Stańczyk (90)

Warta (I połowa): Radliński - Sasin, Laskowski, Kulpaka, Kosznik - Scherfchen, Foszmańczyk, Ciarkowski, Bereszyński, Ujek, Gajtkowski

(II połowa): Beser - Sasin, Laskowski, Kulpaka, Zawadzki - Scherfchen (65. Ciarkowski), Foszmańczyk, Gabrych, Filip Marciniak, Wojtkowiak, Gajtkowski

Polonia Środa: (I połowa): Janicki - Siwek, Okninski, Lisek, Bekas - Błetkowski, Przybyłek, Falgier, Pluciński - Duchała, Krajewski

(II połowa): Pietrzak - Nowicki, Gendek, Okniński, Matysiak - Wiśniewski, Błaszak, Leporowski, Ludwiczak, Stańczyk - Pawlak