Weekendowy dublet Arki. Rezerwy wygrały w małych derbach Trójmiasta (ZDJĘCIA)

Adam Kamiński
Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 0:1
Lechia II Gdańsk - Arka II Gdynia 0:1 PRZEMYSLAW SWIDERSKI / POLSKA PRESS
Nie tylko pierwszy zespół Arki zdobył 3 punkty w ten weekend. Sporą niespodzianką zakończyły się niedzielne małe derby Trójmiasta w 3. lidze. Arka II Gdynia wygrała 1:0 po golu Dawida Tomczaka z Lechią II Gdańsk. Obie ekipy potraktowały to spotkanie poważnie wystawiając zawodników z pierwszych zespołów.

Łukasz Budziłek, Marcin Pietrowski, Rudinilson Gomes, Damian Garbacik, Mavrous Bougaidis, Adam Dźwigała, Mateusz Możdżeń, Adam Buksa, Piotr Wiśniewski, Piotr Grzelczak, Kevin Friesenbichler. Kibice, którzy na co dzień oglądają Ekstraklasę na pewno znają te nazwiska. Tymczasem to właśnie wyjściowa jedenastka Lechii na mecz... III ligi. Co ciekawe jedynie dwóch zawodników: Budziłek i Rudinilson nie zagrali w tym sezonie ani jednej minuty w Ekstraklasie. W zeszłym tygodniu podobny skład rozgromił 4:0 Bałtyk Gdynia.

Tym razem było jednak inaczej. Arka była bardzo dobrze zorganizowana w obronie i jedna bramka wystarczyła do zwycięstwa. Dawid Tomczak wykorzystał w 35. minucie podanie Grzegorza Lecha i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Goście zaskoczyli Lechię wysokim pressingiem i chociaż nie byli w stanie utrzymać go cały mecz, to znacząco utrudniali tym ataki gdańszczan. Lechia atakowała groźnie w pierwszych 45 minutach, bliski zdobycia gola był Grzelczak, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na słupku. W drugiej połowie przegrywający gospodarze zagrali chaotycznie i nie zdołali doprowadzić do wyrównania. Rezerwy Arki wsparte przez kilku doświadczonych zawodników w osobach: Ławy, Kowalskiego i Lecha, ostatecznie zainkasowały trzy punkty.

Swojej złości po tym spotkaniu nie ukrywał Piotr Wiśniewski

Na pewno żal i rozgoryczenie po tym meczu, taki jest jednak sport. Walczyliśmy i nie mamy się czego wstydzić. Arka denerwowała nas tym, że się cofnęła i grała na czas.

Dzięki temu zwycięstwu Arka II umocniła się na ósmym miejscu w tabeli, a Lechia musiała pożegnać się z fotelem wicelidera.

Bramka: Tomczak 35'

Lechia II: Łukasz Budziłek - Marcin Pietrowski, Rudinilson Gomes, Damian Garbacik (84' Tomasz Preizner), Mavrous Bougaidis - Adam Dźwigała, Mateusz Możdżeń (46' Daniel Łukasik) - Adam Buksa, Piotr Wiśniewski, Piotr Grzelczak - Kevin Friesenbichler (71' Paweł Czychowski)

Arka II: Dawid Kędra - Łukasz Kowalski, Tomasz Wojcinowicz, Przemysław Szur, Maciej Dampc - Michał Gałecki (79' Damian Mosiejko), Bartosz Ława - Aleksander Jagiełło, Grzegorz Lech, Dawid Tomczak (67' Grzegorz Tomasiewicz) - Piotr Karłowicz (60' Michał Szubert)

Żółte kartki: Bougaidis, Buksa (Lechia II) - Wojcinowicz (Arka II)