Dariusz Kuczmera
Piłkarze Widzewa w ostatnim ligowym meczu w tym roku na swoim stadionie (w czwartek zagrają jeszcze z Wisłą Kraków w 1/8 finału Pucharu Polski) pokonali Zagłębie Sosnowiec 3:2.

Mecz toczył się przy padającym śniegu, choć dobrze przygotowana płyta boiska była zielona. Już w 2 minucie czujący się w takich warunkach jak ryba w wodzie zakopiańczyk Szymon Sobczak wykorzystał prostopadłe podanie i pokonał Jakuba Wrąbla.
Widzewiacy szybko osiągnęli przewagę i starali się odrobić straty. Aktywny był zwłaszcza Portugalczyk Fabio Nunes. Ale nie on wyrównał. W 32 minucie Marek Hanousek wywalczył piłkę, podał do Bartosza Guzdka, a młody napastnik Widzewa (też pochodzi z południa z Wadowic) powalczył z Maciejem Ambrosiewiczem i kapitalnie strzelił po długim rogu.
Widzewiacy zachowali się na boisku, jak myśliwy, który dopadł ranną zwierzynę. Dziesięć minut później Hiszpan Dani Villanueva kapitalnie wyskoczył do piłki dośrodkowanej przez Fabio Nunesa i strzelił głową do siatki. Dani Villanueva jest dziewiętnastym strzelcem gola dla Widzewa w tym sezonie.
Sześć minut po zmianie stron Marek Hanousek zaatakował wślizgiem Szymona Sobczaka i sfaulował piłkarza Zagłębia. Karny wykonywał poszkodowany. Piłka po strzale Szymona Sobczaka z jedenastki trafiła do siatki, choć Jakub Wrąbel wyczuł rywala.
W 64 minucie po dobrym podaniu Pawła Tomczyka Dominik Kun był faulowany przez Wojciecha Kamińskiego. Wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Michalski strzelił z 11 metrów, ale nie trafił w światło bramki, strzelił obok słupka. Dramat.
Widzewiacy stracili rezon, w 69 minucie uratował nas słupek.
Ale Widzew uderzył jeszcze raz. W 79 minucie Patryk Stępiński huknął lewą nogą. To był piękny gol. Obrońca Widzewa otrzymał piłkę, zbiegł do środka i strzelił z 16 metrów. Niczym mistrz świata Lukas Podolski w Górniku Zabrze.
Nerwowo reagował trener Janusz Niedźwiedź i został ukarany żółtą kartką. Wynik nie uległ już zmianie.
Widzew przerwał złą passę. Po pięciu meczach bez zwycięstwa, widzewiacy wreszcie wygrali. To był ostatni ligowy mecz na stadionie Widzewa w tym roku. W czwartek Widzew gra w Pucharze Polski z Wisłą, a później wyjeżdża do Chrobrego. Mecz z Zagłębiem był emocjonujący, a jego ozdobą były piękne gole.
Widzew powiększył przewagę nad Koroną i Podbeskidziem do 6 punktów.

Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 3:2 (2:2)
0:1 Szymon Sobczak (2), 1:1 Bartosz Guzdek (32), 2:1 Dani Villanueva (42), 2:2 Szymon Sobczak (52-k), 3:2 Patryk Stępiński (79.
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń). Żółte kartki: Dani Villa, Tanżyna, Hanousek - Ryndak, Ambrosiewicz. Widzów: 13 884.
Widzew: Jakub Wrąbel - Patryk Stępiński, Tomasz Dejewski, Daniel Tanżyna - Paweł Zieliński, Dominik Kun, Marek Hanousek, Karol Danielak (85, Przemysław Kita), Dani Villa (61, Paweł Tomczyk), Fabio Nunes (61, Mateusz Michalski) - Bartosz Guzdek (61, Radosław Gołębiowski). Trener Janusz Niedźwiedź.

Zagłębie: Kamil Bielikow - Maciej Ambrosiewicz, Lukas Duriska, Wojciech Kamiński (85, Alex Tanque) - Dawid Ryndak (63, Kacper Smoleń), Wojciech Szumilas, Joao Oliveira, Dawid Gojny - Maksymilian Banaszewski (77, Quentin Seedorf), Szymon Sobczak, Szymon Pawłowski. Trener: Artur Skowronek.