Wigry jeszcze raz zwycięskie. Zespół z Suwałk ograł Wisłę Puławy

Wojciech Raplis
Wigry pokonał Wisłę Puławy
Wigry pokonał Wisłę Puławy Michał Kalinowski
Wigry Suwałki w spotkaniu 30. kolejki 2. ligi grupy wschodniej pokonały Wisłę Puławy 3:0. Dzięki temu zwycięstwu Wigry są już bardzo blisko utrzymania na drugoligowym froncie.

W suwalskim zespole zabrakło czterech zawodników, pauzujących za kartki Davida Makaradze i Krystiana Slowickiego oraz kontuzjowanych Kamila Lauryna i Mateusza Romachowa.

Mecz od poczatku odbywał się pod dyktando gospodarzy. Piłkarze Wigier Utrzymywali się przy piłce, konstruowali akcje i zagrażali bramce rywali. Suwalczanie udowodnili swoja przewagę w 33. minucie, kiedy to Tomasz Tuttas wyłożył piłkę Povilasowi Luksysowi, a były król strzelców ligi litewskiej, nie zmarnował dogodnej sytuacji. Majac przed sobą tylko rosłego bramkarza gości spokojnie skierował piłkę do siatki.

Mimo straconej bramki to Wigry dalej przeważały na boisku. Drugi cios gospodarze zadali, gdy wszyscy myśleli już o przerwie. W 45. minucie Mariusz Baranowski przeprowadził akcje lewa strona boiska, po czym dośrodkował po ziemi na piąty metr. Na miejscu znalazł się Tuttas, który wślizgiem próbował wepchnąć piłkę do siatki. Wydawało się, że dobrą interwencja popisał się w tej sytuacji bramkarz Wisły, jednak przy próbie złapania futbolówki niespodziewanie wyślizgnęła mu się ona z rąk i wpadła do bramki.

Druga polowa rozpoczęła się bez zmian. Wigry cofnęły sie do defensywy, szukając okazji do kontrataków. Puławianie mimo utrzymywania się przy piłce, nie stworzyli poważnego zagrożenia pod bramka Karola Salika. W 83. minucie na prawym skrzydle znalazł się Paweł Omilianowicz, który zbiegł do końcowej linii i wstrzelił piłkę w pole karne. Interweniował obrońca Wisły, jednak tak niefortunnie, ze piłkę otrzymał Adam Pomian, który strzelając z 5 metrów nie pomylił się.

Wigry Suwałki udowodniły w kolejnym meczu, że kadrowe zmiany w zimę opłaciły się. Piłkarze praktycznie zagwarantowali już sobie utrzymanie. Z kolei zawodnikom Wisły Puławy spadek nie grozi, właściwie do końca sezonu pozostanie im granie o "pietruszkę".

Wigry Suwałki - Wisła Puławy 3:0 (2:0)

Bramki: Luksys 33, Tuttas 45, Pomian 83,

Wigry: Salik - Wenger, Widejko, Karankiewicz, Grudziński, Atanackovic, Dragowski, Tarnowski, Baranowski, Tuttas, Luksys

Wisła: Penkovets - Orzędowski, Kursa, Jakubiec, Budzyński, Charzewski, Wiącek, Maksymiuk, M. Nowak, Giza, K. Nowak

Sędzia: Tomasz Marciniak (Mazowiecki ZPN)