Wisła Płock przegrała w pierwszym sparingu na Cyprze

Joanna Sobczykiewicz
Wojciech Czekała
Płocczanie przygotowują się do wiosny w Ekstraklasie na Cyprze. Dziś rozegrali tam pierwszy mecz kontrolny. Ulegli rosyjskiemu FK Ufa (0:1). Bramkę dla rywali zdobył Dmitri Sysuev. Kolejny sparing Nafciarze rozegrają w niedzielę 28 stycznia.

Na pierwszy sparing na Cyprze Nafciarzy wyprowadził Damian Szymański, który otrzymał od trenera Jerzego Brzęczka opaskę kapitańską. Początkowo piłkarze z Płocka przeważali w posiadaniu piłki, lecz z biegiem czasu do głosu doszli rywale, a spotkanie stało się bardziej wyrównane. Jeszcze przed upływem pierwszych 45. minut na uderzenie z dystansu zdecydował się Nico Varela. Kolejne próby oddawania strzałów były skutecznie blokowane przez zawodników FK Ufa.

W przerwie trener Brzęczek wymienił dziesięciu piłkarzy. Ponownie na murawę wybiegł tylko Arkadiusz Reca, który mógł dać Nafciarzom prowadzenie w dzisiejszym meczu kontrolnym. Jakub Łukowski zacentrował wprost na głowę Recy, lecz ten minimalnie się pomylił, a Aleksanrd Belenov wznowił grę od bramki. W 64. minucie padł pierwszy i jak okazało się później, jedyny gol. Zawodnicy z Płocka poradzili sobie z wrzutką w pole karne, lecz Dmitri Sysuev uprzedził ich, dopadł do piłki i bez trudu pokonał 18-letniego Bartłomieja Gradeckiego.

Kolejny sparing na Cyprze Wisła rozegra w niedzielę 28 stycznia.

Wisła Płock - FK Ufa 0:1 (0:0)