Wróbel pogrążył swój były klub. GKS Bełchatów spadł z 1. ligi!

Rafał Strzelec
GKS Bełchatów spadł z 1. ligi
GKS Bełchatów spadł z 1. ligi brak
Dramat GKS Bełchatów! Chociaż prowadził z Rozwojem Katowice, to w drugiej połowie stracił dwa gole i ostatecznie przegrał 1:2. Przez ten wynik spadł więc do 2. ligi! Katem okazał się między innymi… Tomasz Wróbel, a więc zawodnik, który w „Brunatnych” spędził aż osiem lat i jeszcze moment temu grał z nimi w Ekstraklasie.

W pierwszej połowie bramkę dla gości zdobył w 28. minucie meczu Alen Ploj, który wykorzystał kapitalną centrę grającego dziś dobre spotkanie Wrońskiego. Rozwój miał kilka klarownych sytuacji, ale ani Wróbel, ani Żak nie potrafili wykorzystać swoich szans.

Wreszcie w drugiej połowie los uśmiechnął się do Rozwoju. Kun zagrał w pole karne do Tomasza Wróbla, a kapitan Rozwoju z najbliższej odległości pokonał Krakowiaka. Na kilka minut przed końcem zwycięską bramkę strzelił wychowanek Rozwoju, Konrad Nowak.

Tym samym GKS Bełchatów, który jeszcze sezon temu był w Ekstraklasie, od lata będzie występować w 2. lidze. - Jako trener jestem odpowiedzialny za ten wynik w olbrzymim stopniu. Wiara w nas była ogromna. Chcieliśmy obronić się i z przebiegu meczu było to widać. Każdy dał z siebie wszystko, co potrafił. Patrząc na wiosenne wyniki wygląda na to, że byliśmy zbyt słabi, żeby się utrzymać w I lidze. Jest nam przykro, bo klub, który dopiero co grał w ekstraklasie, w przyszłym sezonie będzie musiał grać w II lidze - mówił na pomeczowej konferencji trener GKS Bełchatów, Rafał Ulatowski.

- Chciałem być trenerem, który zostanie z drużyną od początku do końca. Łatwo byłoby umyć ręce i odejść. Wspólnie z prezesem i dyrektorem sportowym sporo rozmawialiśmy na temat, jak wyjść z tego kryzysu. Chciałem pokazać chłopakom, że jak są złe momenty, to można z nich wyjść. Niestety się nie udało. Oby GKS w przyszłym sezonie grał lepiej - dodał Ulatowski. Na razie jego przyszłość nie jest znana.

Prócz GKS Bełchatów do 2. ligi spadł również Rozwój Katowice. Nadal nie wiadomo, kto zagra w barażach - albo MKS Kluczbork, albo Pogoń Siedlce. Z rozgrywek wycofał się natomiast Dolcan Ząbki.

Dubaj, Rzym, Ibiza. Jak wypoczywają piłkarze Ekstraklasy?