Wysokie zwycięstwo Legii w sparingu

Piotr Szymański
Legioniści zaaplikowali czwartoligowemu rywalowi 5 bramek
Legioniści zaaplikowali czwartoligowemu rywalowi 5 bramek Ryszard Kotowski
Piłkarze Legii Warszawa pokonali czwartoligową Pilicę Białobrzegi 5:0 w sparingowym meczu rozegranym we wtorek na bocznym boisku stołecznego klubu. Grano trzy razy po 30 minut.

Dwa gole dla legionistów zdobył Michał Żyro. Po jednym dołożyli Janusz Gol, Serb Danijel Ljuboja oraz Izraelczyk Moshe Ohayon.

Po raz pierwszy w tym sezonie na boisku pojawił się zmagający się ostatnio z kontuzją obrońca Legii Dickson Choto. Pochodzący z Zimbabwe zawodnik wyszedł w pierwszym składzie i grał przez 90 minut. Bramki warszawskiego zespołu do 45. minuty strzegł Słowak Dusan Kuciak.

Legia Warszawa - Pilica Białobrzegi 5:0 (0:0; 2:0)

Bramki: 36' Moshe Ohayon, 53' 62' Michał Żyro, 86' Danijel Ljuboja, 90' Janusz Gol

Legia Warszawa: Dusan Kuciak (45' Marijan Antolović) - Artur Jędrzejczyk, Dickson Choto, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz - Jakub Kosecki (61' Danijel Ljuboja), Srdja Kneżević (61' Manu), 21. Ivica Vrdoljak (61' Ariel Borysiuk), Moshe Ohayon (61' Janusz Gol), 27. Rafał Wolski (61' Miroslav Radović) - Michal Hubnik (31' Michał Żyro)

Pilica Białobrzegi: Adam Bolek (71' Karol Pasturczyk) - Piotr Bogacki (53' Marcin Mazur, 80' Konrad Rojek), Mirosław Siara, Paweł Wysocki, Łukasz Jasikowski - Mateusz Wojtasiak (52' Konrad Rojek, 77' Rafał Masłowski), Łukasz Krzyżański (79' Piotr Dąbrowski), Michał Janowski (83' Tomasz Kuźma), Jacek Kacprzak (61' Michał Kucharczyk), Jarosław Karolewski (80' Michał Wasilewski) - Marek Gołębiewski (80' Kamil Ziemnicki)

Źródło: PAP, Legia Warszawa