Zawisza walczy o ekstraklasę! Arka poległa w Bydgoszczy

Krzysztof Wiosna
Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia
Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia Adam Hak
W meczu na szczycie 30. kolejki 1. ligi bydgoski Zawisza pokonał gdyńską Arkę 3:0. Tym samym bydgoszczanie zbliżyli się do liderujących Piasta i Termalici, natomiast Arka definitywnie odpadła z walki o awans.

Zobacz koniecznie! Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia (GALERIA, KIBICE)

Pierwsze minuty meczu nie były zbyt ciekawe. Zawiszy brakowało dokładności w konstruowanych akcjach, natomiast Arka nie potrafiła znaleźć sposobu na świetnie dysponowanych obrońców niebiesko-czarnych. Znacznie ciekawiej było na trybunach, gdzie od pierwszych minut słyszalny był doping dla obu drużyn oraz wzajemna wymiana "uprzejmości".

W 32. minucie meczu Paweł Zawistowski wykonywał rzut rożny. Pomocnik Zawiszy posłał piłkę w pole karne, a tam spod opieki obrońców uwolnił się Michał Masłowski, który technicznym strzałem prawą nogą umieścił piłkę w siatce. Arka mogła odpowiedzieć chwilę przed końcem pierwszej połowy meczu. Kowalski uderzał z rzutu wolnego, jednak Andrzej Witan popisał się bardzo dobrą interwencją.

Po zmianie stron przewaga Zawiszy stała się widoczniejsza. Podopieczni Jurija Szatałowa skonstruowali kilka groźnych akcji, jednak Arkę przed stratą bramki ratowali obrońcy, bramkarz, lub szczęście. W 65. minucie meczu Zawistowski ponownie wykonywał rzut rożny. Tym razem piłkę przed swoje pole karne strącili Arkowcy, a tę przejął Rafał Leśniewski, który ładnym uderzeniem pokonał Szlagę.

Kilka minut później Zawisza zadał ostateczny cios. Łukasz Skrzyński zagrał ładną piłkę do Adriana Błąda, a ten uderzeniem w dalszy róg podwyższył wynik meczu. Arka nie była w stanie odpowiedzieć i ostatecznie bydgoski Zawisza pokonał gdyńską Arkę 3:0.

Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia 3:0 (1:0) - zobacz zapis naszej relacji live

Bramki: Michał Masłowski 32, Rafał Leśniewski 65, Adrian Błąd 71

Żółte kartki: Paweł Zawistowski 52, Michał Ilków-Gołąb 83

Sędzia: Jarosław Chmiel (Warszawa)

Zawisza: Andrzej Witan, Łukasz Skrzyński, Marcin Drzymont, Paweł Oleksy, Cezary Stefańczyk (69 Michał Ilków-Gołąb), Paweł Zawistowski, Adrian Błąd, Paweł Strąk, Michał Masłowski (77 Rafał Piętka), Rafał Leśniewski, Jakub Wójcicki (74 Vladimir Kukol)

Arka: Maciej Szlaga, Wallace Benevente, Bartosz Flis (76 Patryk Jędrzejowski), Tomasz Jarzębowski, Damian Krajanowski, Jakub Kowalski (77 Petr Benat), Piotr Kuklis, Sławomir Mazurkiewicz, Charles Nwaogu, Radosław Pruchnik, Marcin Radzewicz