Zwycięstwo piłkarzy Zagłębia

Patryk Trybulec/Dziennik Zachodni
Zagłębiacy po serii słabych meczów, wreszcie wygrali
Zagłębiacy po serii słabych meczów, wreszcie wygrali Piotr Jarmulowicz (Ekstraklasa.net)
Zagłębie Sosnowiec - Nielba Wągrowiec 1:0. - Przeżyliśmy kryzys. Głęboko wierzę, że mamy go już za sobą - powiedział po meczu z Nielbą Wągrowiec trener Zagłębia Piotr Pierścionek.

Dobry humor szkoleniowca był uzasadniony, bowiem jego podopieczni po dwóch kolejnych meczach bez zwycięstwa wreszcie zdobyli komplet punktów. Bramkę na wagę cennego zwycięstwa zdobył w ostatnich minutach pierwszej połowy Hubert Jaromin po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Michała Filipowicza. - W pierwszej chwili chciałem uderzyć na siłę pod poprzeczkę, ale przypomniałem sobie sytuację z meczu z Radzionkowem i postanowiłem uderzyć technicznie - przyznał strzelec jedynego gola. - Dzisiaj zagraliśmy lepiej niż w poprzednich spotkaniach, ale jeszcze nie tak jakbyśmy sobie to wyobrażali - surowo ocenił poczynania swojej drużyny Jaromin.

W drugiej połowie gospodarze zupełnie przejęli inicjatywę i zwycięstwo mogło być o wiele bardziej okazała, ale... - Ze skutecznością byliśmy na bakier. Ten aspekt do poprawy zostawiamy sobie jednak na najbliższe, ciężkie wyjazdy - relacjonował Tomasz Łuczywek.

W niedziele Zagłębie zagra z Jarotą Jarocin, a we wtorek z Górnikiem Zabrze w rozgrywkach Remes Pucharu Polski.