Zwycięstwo Zagłębia w pierwszym sparingu

Krzysztof Kurzyński
Bartosz Rymaniak godnie zastępuje Grzegorza Bartczaka.
Bartosz Rymaniak godnie zastępuje Grzegorza Bartczaka. Piotr Krzyżanowski/Polskapresse
Piłkarze Zagłębia Lubin pokonali w pierwszym sparingowym spotkaniu w Grodzisku Wielkopolskim Chojniczankę Chojnice 3:1.

Zagłębie atakowało od początku spotkania, raz po raz zagrażając bramce strzeżonej przez Krzysztofa Barana. Worek z bramkami rozwiązał debiutujący w lubińskim zespole David Abwo, po trzydziestu minutach gry wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Pomimo niewysokiego wzrostu umieścił futbolówkę w siatce głową. W pierwszej części gry więcej bramek nie padło, co należy uznać za sukces drugoligowca.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie do pierwszej, od dobrej gry Zagłębia w środku pola. W 62 minucie wynik na 2:0 podwyższył Amer Osmanagić, jakże krytykowany podczas rundy jesiennej. W końcu zaaklimatyzował się on w nowym otoczeniu i już wiosną może powalczyć o miejsce w pierwszym składzie. Po kolejnym kwadransie gry Arkadiusz Woźniak zakończył celnym strzałem dośrodkowanie Bartosza Rymaniaka. Akcja młodych zawodników Zagłębia wyprowadziła ich zespół na jeszcze wyższe prowadzenie. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem w 81 minucie, kiedy to Robert Sierant zdobył gola z rzutu karnego.

Składy:
Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak – Bartosz Rymaniak, Damian Dąbrowski, Michał Stasiak, Fernando Dinis - Mateusz Bartczak, Adrian Rakowski - Dawid Plizga (65. Arkadiusz Woźniak), David Abwo (46. Adrian Błąd), Amer Osmanagić - Mouhamadou Traore.

Chojniczanka Chojnice: Krzysztof Baran (46 Radosław Kuć) - zawodnik testowany (62 Damian Falkowski), Bartosz Kaśnikowski (46 Damian Trzebiński), Robert Sierant, Tomasz Lenart (46 Michał Mikołajczyk) - Artur Andruszczak (46 Szymon Gibczyński), Aleksandar Atanacković (46 Tomasz Parzy), Sławomir Ziemak (60 Marcin Trojanowski), Paweł Noga (zawodnik testowany) - Marek Kowal (46 Maciej Ropiejko), Jacek Magdziński (46 zawodnik testowany).