Adam Nawałka: Piłkarzom należą się brawa. W Rosji zagramy o lepszy wynik niż we Francji

Piotr Bernaciak
Adam Nawałka
Adam Nawałka Bartek Syta / Polska Press
Oto co powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka po wygranym meczu eliminacji do mistrzostw świata z Czarnogórą (4:2).

Adam Nawałka: Każdy mecz jest był istotny jeśli chodzi o układ tabeli i awans, to były dla nas bardzo trudne eliminacje, każdy mecz to olbrzymia praca wykonana przez zawodników, wylali sporo potu, by osiągnąć korzystny wynik, potwierdziło się to i dzisiaj. Było to bardzo trudne spotkanie, ale zakończone zwycięstwem, moim piłkarzom należą się brawa za grę do samego końca. To ważne, by w kluczowych momentach umieć rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. Gratuluję piłkarzom awansu osiągniętego w dobrym stylu. Wiemy, że rywale starali się uprzykrzyć nam życie, ale mimo wszystko zwycięstwo uważam za w pełni zasłużone.

W pierwszej połowie objęliśmy dwubramkowe prowadzenie i mieliśmy mecz pod kontrolą, którą straciliśmy po przerwie. Mieliśmy problem z utrzymaniem się przy piłce, wymuszona zmiana Łukasza Piszczka wpłynęła na jakość gry obronnej, kłopoty mieliśmy również w rozegraniu - dwóch zawodników już w przerwie zgłaszało mi potrzebę zmiany. Nie chcieliśmy kończyć meczu w dziewięciu, wytrzymaliśmy do samego końca, brawa dla piłkarzy za determinację do ostatniego gwizdka.

Dzisiaj wywalczyliśmy awans, możemy się cieszyć awansem wywalczonym ciężką pracą zawodników oraz sztabu i pracowników Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wszystko to miało wpływ na to, że eliminacje zakończyły się po naszej myśli. Naszym marzeniem będzie lepszy wynik niż ten osiągnięty we Francji. Nie będę teraz mówił o naszych celach na mundialu, póki co cieszymy się z mundialu. Warto żyć dla takich chwil jak ta teraz, liczę na to że mistrzostwa będą bardzo udane i dostarczą kibicom wiele emocji.

Trudno mi teraz powiedzieć, który mecz tych eliminacji był dla mnie najtrudniejszy, było kilka gorszych momentów, ale ważne, że idziemy w dobrą stronę. Zawsze musimy analizować popełniane przez nas błędy, dziś w pierwszej połowie popełnialiśmy sporo błędów indywidualnych, przed nami praca w celu udoskonalenia naszej gry obronnej. Staramy się grać agresywnym pressingiem, szybko odbierać piłki, ale również grać dobrze i uważnie pod naszą bramką. Co do urazu Łukasza Piszczka, to pojechał już na badania, już dziś zobaczymy dokładne wyniki. Mieliśmy trochę problemów z urazami niektórych zawodników, w przerwie już musieliśmy myśleć nad zmianami.