AS Monaco - Villarreal. Zespół Glika awansuje do Ligi Mistrzów?

Bartosz Głąb
Kamil Glik stoi u bram Ligi Mistrzów
Kamil Glik stoi u bram Ligi Mistrzów Szymon Starnawski / Polska Press
W rewanżowym spotkaniu 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów zespół AS Monaco podejmie na Stadionie Ludwika II drużynę Villarreal. W pierwszym spotkaniu pomiędzy oboma ekipami to francuska drużyna okazała się lepsza wygrywając na wyjeździe 2:1. Zatem Kamil Glik jest już bardzo blisko awansu do fazy grupowej.

W spotkaniu na stadionie "Żółtej Łodzi Podwodnej" prowadzenie objęli goście z księstwa Monaco. Fabinho już w 3. minucie wpisał się na listę strzelców skutecznie egzekwując rzut karny. Jednak Villarreal doprowadziło do wyrównania jeszcze w pierwszej części spotkania za sprawą trafienia powracającego do wielkiego futbolu Alexandre Pato. Ostatni cios należał do Monaco, w 72. minucie Bernardo Silva dał zwycięską bramkę dla gości i wielki spokój przed rewanżowym spotkaniem przed własną publicznością.

Zespół Monaco już wcześniej zaczął swoją przygodę z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów. W 3. rundzie eliminacji na drodze zespołu Kamila Glika stanęło tureckie Fenerbahce Stambul. W pierwszym spotkaniu, w stolicy Turcji to Fenerbahce okazało się lepsze wygrywając 2:1. Jednak w rewanżu Monaco pokazało wielką klasę wygrywając 3:1 i tym samym awansując do decydującej fazy eliminacji.

Villareal dopiero w zeszły weekend rozpoczęło sezon ligowy. W 1. kolejce La Liga Santander drużyna "Żółtej Łodzi Podwodnej" zremisowała na wyjeździe z Granadą 1:1. Bramkę dla Villarreal zdobył w tym meczu Samuel Castillejo w 61. minucie, ale cztery minuty później zespół z Granady doprowadził do wyrównania.

Monaco rozegrało w tym sezonie już dwa spotkania ligowej. W inauguracyjnej kolejce Ligue 1 ekipa z księstwa zremisowała u siebie z Guingamp 2:2, ale warto dodać, że do przerwy przegrywali już 0:2. W zeszły weekend już było lepiej. Monaco wygrało na wyjeździe z Nantes 1:0 po bramce Gabiera Boschilli w 25. minucie. W obu ligowych spotkaniach pełne dziewięćdziesiąt minut zagrał Kamil Glik.

Spotkanie 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów pomiędzy AS Monaco, a Villarreal CF rozpocznie się podobnie jak wszystkie pozostałe spotkania o 20:45.