MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Austria zremisowała w ostatnim meczu towarzyskim przed Euro 2024. Rywal Polaków szybko objął prowadzenie

Jakub Jabłoński
Austria zatrzymana przez Szwajcarów. Ostatni sparing przed Euro na remis!
Austria zatrzymana przez Szwajcarów. Ostatni sparing przed Euro na remis! PAP/EPA/GIAN EHRENZELLER
Austria w sobotę rozegrała ostatni mecz towarzyski przed Euro 2024. Rywale Polaków na niemieckim turnieju bramkowo zremisowali ze Szwajcarią na jej terenie. Bramkę już w 6. minucie zdobył Baumgartner. Wyrównał dwadzieścia minut później Widmer, pomocnik gospodarzy sparingu, którzy również przygotowują się do mistrzostw Europy.

Mecz towarzyski rywali Polaków przed Euro 2024: Szwajcaria - Austria

Podopieczni Ralfa Rangnicka z pewnością będą chcieli namieszać na zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy. Podczas niemieckiego turnieju zmierzą się w drugim meczu z reprezentacją Polski. W sobotę rozegrali ostatni sparing przygotowujący do rywalizacji w fazie grupowej. Rywalem - Szwajcaria, która również awansowała na najważniejszy turniej w Europie.

Początek Austriaków był jak wyśniony z bajki. Szybkie prowadzenie zapewnił na szwajcarskiej ziemi Christoph Baumgartner. Piłkarz niemieckiego RB Lipsk oddał mierzony strzał na bramkę Yanna Sommera. Później to jednak gospodarze meczu towarzyskiego wzięli sprawy w swoje ręce. Silvan Widmer zdobył wyrównującą bramkę.

PAP/EPA/PETER KLAUNZER

Na przerwę piłkarze schodzili z remisowym wynikiem na tablicy. Jak zauważyli komentatorzy na antenie Polsatu Sport 3 Andrzej Janisz oraz Tomasz Hajto poza golami było to dość senne 45 minut.

Ostra gra w drugiej połowie. Sędzia dała rada

Mecz towarzyski pomiędzy Szwajcarią, a Austrią prowadziła wyjątkowo kobieta. Pani Maria Sole Ferrieri Caputi nie pozwalała piłkarzom na zbyt ostrą grę. Przekonał się o tym między innymi Granit Xhaka, kapitan Szwajcarów, który za jedno nieprzepisowe zagranie obejrzał w 57. minucie żółtą kartkę.

Reprezentacja Polski ostatni mecz towarzyski przed Euro 2024 zagra w poniedziałek. Rywalem - Turcja, która do niemieckiego turnieju przygotowuje się w Polsce, konkretnie w Opalenicy. Początek próby generalnej przed mistrzostwami Europy o godzinie 20:45. Zapraszamy na relację tekstową na GOL24 z tego meczu.

Szwajcaria - Austria 1:1 (1:1)

• Bramki: Silvan Widmer 26' - Christoph Baumgartner 6'
  • Żółte kartki: Granit Xhaka 57'
  • Sędzia: Maria Sole Ferrieri Caputi (Włochy)

Michał Probierz podjął decyzję przed meczem towarzyskim z Ukrainą przed Euro 2024