Boisko nowego stadionu piłkarskiego w Sosnowcu się zazieleniło. Do zakończenia inwestycji jednak jeszcze sporo czasu

Anna Dziedzic
Anna Dziedzic
Trwa na boisku nowego stadionu piłkarskiego w Sosnowcu już się zieleni. Trwają jeszcze prace na wszystkich trzech obiektach Zagłębiowskiego Parku Sportowego i na terenie wokół obiektówZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Trwa na boisku nowego stadionu piłkarskiego w Sosnowcu już się zieleni. Trwają jeszcze prace na wszystkich trzech obiektach Zagłębiowskiego Parku Sportowego i na terenie wokół obiektówZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow
Udostępnij:
Boisko nowego stadionu piłkarskiego w Sosnowcu, będącego częścią Zagłębiowskiego Parku Sportowego pokryła już delikatna zieleń. Zasiana kilka tygodni temu trawa zaczęła wschodzić. Może nie jest to jeszcze zielony dywan, ale już robi wrażenie…

Jest sucho. Zraszacze ratują zieleń na boisku

Choć pogoda jest piękna, to na zewnątrz jest bardzo sucho. Dlatego zasiana kilka tygodni temu trawa musi być regularnie podlewana. Dzieje się tak za sprawą automatycznych zraszaczy. Murawa zrobiła się już zielona, choć do określenia „zielony dywan” jeszcze sporo jej brakuje.

Budowa stadionu piłkarskiego w Sosnowcu powoli zbliża się ku końcowi. Obiekt ma być gotowy po koniec 2022 rokuZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Ogromny napis na trybunach nowego stadionu w Sosnowcu robi w...

Na boisku trwają także inne prace m.in. związane z montażem okablowania pod oświetlenie główne boiska, na trybunach kontynuowany jest montaż barierek, balustrad. W budynku klubowym oraz w budynkach pod trybunami budowlańcy kafelkują, tynkują, malują ściany, montują urządzenia sanitarne.

Są asfaltowe alejki, chodniki i parkingi z kostki

Sporo dzieje się również przed samym obiektem. Zagospodarowywana jest przestrzeń wokół stadionu.

- Na promenadzie stadionu piłkarskiego układana jest nawierzchnia z kostki brukowej, wykonywana jest także elewacja budynków pod trybunami – mówi Karina Skowronek, prezes spółki miejskiej Zagłębiowski Park Sportowy.

Jeśli chodzi o zagospodarowanie terenu wokół to zakończono niedawno układanie nawierzchni asfaltowych na alejkach wokół obiektów, kontynuowane są prace związane z układaniem kostki brukowej na parkingach. Wkrótce powstaną 672 miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, 8 parkingów dla autobusów oraz 6 parkingów dla wozów transmisyjnych.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Prace wykończeniowe w hali sportowej

Na budowie, sąsiadującej ze stadionem hali sportowej, także widać budowlańców. Trwają prace konstrukcyjne przy aranżacji przestrzeni komercyjnych.

- Wykonane zostały ławy fundamentowe pod konstrukcje stalową antresoli, rozpoczęto montaż ryglówki pod fasadę aluminiową. Na arenie głównej trwa montaż sufitów akustycznych oraz okładzin ściennych za pomocą paneli akustycznych z wełny drzewnej. Prowadzone są prace wykończeniowe czyli układanie płytek, wykonanie posadzek, malowanie, biały montaż – wylicza prezes Skowronek.

Stadion zimowy, czyli trzeci obiekt wchodzący w skład Zagłębiowskiego Parku Sportowego, również nabrał już kształtów. I choć ten obiekt zaczęto budować najpóźniej, efekty już robią wrażenie. Trwają prace związane z instalacjami elektrycznymi, wentylacją, technologią lodu. Rozpoczęto prace związane z wykonaniem posadzek oraz montaż oświetlenia nad lodowiskiem. Kontynuowane są również prace związane z wykonaniem akustycznych okładzin ściennych, ścianek gipsowo-kartonowych.

Obecnie na nowym stadionie w Sosnowcu jest montowane oświetlenie murawy. Robi się to ze zwyżek. Murawę codziennie podlewają automatyczne zraszacze. Trwa także budowa hali sportowej i stadionu zimowegoZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kiedy na nowym stadionie w Sosnowcu zazieleni się murawa? Tr...

Kiedy otwarcie stadionu w Sosnowcu?

Jednak najważniejsze z pytań, jakie zadają zwłaszcza kibice, którzy chętnie obejrzeliby już sportowe zmagania na nowych obiektach, brzmi: kiedy cały kompleks sportowy będzie gotowy?
Niedawno w mediach społecznościowych pokazała się informacja, że stanie się to dopiero w grudniu. Jednak prezes Karina Skowronek nie potwierdza tej daty. Mówi, że obiekt ma być gotowy wcześniej.

- Jednak w tej chwili nie mogę podać wiążącej daty, bowiem trwają w tym zakresie rozmowy z generalnym wykonawcą – dodaje.

Przypomnijmy. Stadion, halę i lodowisko buduje Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego. Halę firma buduje wspólnie z Przedsiębiorstwem Miejskim MZUM.PL z Dąbrowy Górniczej. Na budowę Zagłębiowskiego Parku Sportowego miasto zaciągnęło kredyt w kwocie 203 mln zł w Banku Gospodarstwa Krajowego. Wielokrotnie spółka wnioskowała o dofinansowanie inwestycji z różnego rodzaju programów rządowych. Bezskutecznie.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mistrzostwa w Polsce zwiększą popularność strzelectwa i rugby

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gol 24
Dodaj ogłoszenie