Eliminacje PNA 2015: Algieria skromnie pokonała Mali (WIDEO)

Marcin Trzyna
Algieria skromnie pokonała Mali
Algieria skromnie pokonała Mali Autor: Clément Bucco-Lechat (Praca własna) [CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], undefined
Reprezentacja Algierii wygrała 1:0 z reprezentacją Mali, którą prowadzi Henryk Kasperczak. Bramkę na wagę cennych trzech punktów zdobył w 83. minucie Carl Medjani.

W pierwszym meczu grupy B, reprezentacja Mali zwyciężyła 2:0 nad reprezentacją Malawi. Spotkanie pierwotnie miało odbyć się w sobotę, jednak obfite opady deszczu w Bamako na tyle pokrzyżowały plany, że spotkanie przełożono na na niedziele. Podopieczni Henryka Kasperczaka wygrali 2:0, a na listę strzelców wpisali się Bakary Sako oraz Cheick Diabate. Dzisiejszym rywalem „Orłów” była reprezentacja Algierii, która w pierwszej kolejce pokonała 2:1 Etiopię. Bramki dla Algierczyków zdobyli wówczas Soudani i Yacine Brahimi.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie z nastawieniem walki o 3 punkty. „Lisy Pustyni” przeważały od początku spotkania i już w 3. minucie poważnie zagroziły drużynie Henryka Kasperczaka. Piłka po strzale jednego z Algierczyków uderzyła w poprzeczkę i wyszła poza boisko. Piłkarze Mali szukali swoich szans w kontratakach. W 34. minucie bardzo dobrą sytuację miał Sofiane Feghouli, jednak strzał Algierczyka minimalnie minął bramkę Malijczyków.

W 40. minucie z niezłą kontrą wyszli podopieczni Kasperczaka, jednak „Orłom” brakło dokładnego zagrania wzdłuż bramki Algierczyków. Pod koniec pierwszej części spotkania Algierczycy mocniej przycisnęli swojego rywala, jednak uczestnicy tegorocznych Mistrzostw Świata w Brazylii nie potrafili udokumentować swojej przewagi na boisku.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się i dalej przeważała drużyna z Północy Algierii. W 61. minucie świetną okazję do strzelenia bramki na 1:0 mieli goście, jednak piłka po strzale Sakho poszybowała obok bramki Algierii. W 68. minucie Mamoutou N'Diaye został ukarany drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką i Malijczycy od tej pory grali w osłabieniu.

W końcu Algierczycy dopięli swego w 82. minucie, gdy piłkę głową do bramki gości skierował 29-letni Carl Medjani.

Malijczycy starali się jeszcze wyrównać w ostatnich minutach spotkania, jednak dobrze radziła sobie defensywa „Lisów Pustyni” i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Algierii, która z dorobkiem 6 punktów jest liderem grupy B.