Fortuna 1 Liga. Arka Gdynia rozniosła GKS Jastrzębie. Brylował Juliusz Letniowski

Jacek Czaplewski
Arka rozniosła GKS Jastrzębie. Udany powrót do 1 ligi Piotr Chrobok
Fortuna 1 Liga. Nowy sezon rozpoczęty. W pierwszym meczu popis dał spadkowicz z ekstraklasy. Arka Gdynia ograła na wyjeździe GKS Jastrzębie 4:0 (3:0). Dwa razy trafił Juliusz Letniowski. Pomocnik przebywa na wypożyczeniu z Lecha Poznań.

Mecz GKS Jastrzębie - Arka Gdynia 0:4

Spotkanie rozegrano w Wodzisławiu Śląskim. Stadion w Jastrzębiu-Zdroju jest wyłączony z użytkowania do listopada. Trwa tam montaż systemu podgrzewania i nawadniania murawy.

Arka najpierw zrobiła "rozpoznanie" przeciwnika, a potem ruszyła na całego. Pierwszy gol to efekt koronkowej akcji. Popisali się nowi gracze: wrzucił obrońca Arkadiusz Kasperkiewicz, a głową wykończył w polu karnym Juliusz Letniowski. Piłka jeszcze odbiła się od przeciwnika i zmyliła tym Mariusza Pawełka.

Prowadzenie Arka objęła w 26 minucie, a wynik na 2:0 podwyższyła w 29 minucie. Prostą stratę jednego z defensorów GKS-u wykorzystał Kamil Mazek, który po przejęciu piłki oddał precyzyjny strzał z bliskiej odległości. Przed przerwą na 3:0 poprawił jeszcze Letniowski. Tym razem uderzył w okienko, po rozegraniu rzutu rożnego.

GKS tylko sporadycznie zagrażał Arce. Pod koniec pierwszej połowy dobrej sytuacji nie wykorzystał Daniel Rumin. Nowy napastnik przegrał pojedynek z Danielem Kajzerem.

Ozdobą drugiej połowy okazał się gol Szymona Drewniaka. Pomocnik pozyskany z Chrobrego Głogów trafił na 4:0 bezpośrednio z rzutu wolnego, z szesnastego metra. Kopnął z prawej nogi w same okienko.

- Cieszy zwycięstwo na inaugurację. Na pewno w pierwszej połowie byliśmy bardzo skuteczni, trzeba też pamiętać, że dwie bramki padły po rykoszecie - podsumował trener Arki Ireneusz Mamrot.

Piłkarz meczu: Juliusz Letniowski