Fortuna 1 Liga. Podbeskidzie wraca na zwycięską ścieżkę. Cztery gole i deklasacja rywali!

MPZaktualizowano
Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało GKS Bełchatów 4:0.
Fortuna 1 Liga. Podbeskidzie Bielsko-Biała w pierwszej połowie męczyło się z GKS-em Bełchatów, lecz w drugiej części meczu dwa gole w ciągu dwóch minut zdobył Marko Roginić. Ostatecznie "Górale" wygrali aż 4:0, ozdobą meczu było trafienie z przewrotki Mateusza Sopoćki. Goście kończyli natomiast mecz w dziesiątkę.

Fortuna 1 Liga. Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Bełchatów 4:0

Wszystko, co najważniejsze, wydarzyło się wkrótce po przerwie w przeciągu czterech minut. Zaczęło się od doskonałego dośrodkowania Karola Danielaka, który w przerwie zmienił się stronami z Łukaszem Sierpiną i zagrał z prawej strony wprost na głowę Marko Roginicia. Chorwat wygrał walkę o pozycję w polu karnym i z bliska skierował piłkę do bramki.

Minęła ledwie minuta, a Roginić cieszył się już z drugiego trafienia. Goście pod presją Górali popełnili prosty błąd w wyprowadzeniu piłki, Adrian Rakowski zagrał do chorwackiego napastnika, a ten ze stoickim spokojem "położył" bramkarza GKS-u i zdobył swoją piątą bramkę w tym sezonie.

Jakby dla bełchatowian mało było nieszczęść, chwilę później drugą żółtą kartkę za faul w środku boiska obejrzał Piotr Czajkowski. Kompletnie rozbici goście dali się zepchnąć do głębokiej obrony, a Podbeskidzie miało ochotę na kolejne bramki. W wewnętrznej rywalizacji o miano najlepszego strzelca zespołu Roginiciowi nie pozostał dłużny Danielak, który po akcji na prawej stronie minął bramkarza i zdobył swoją siódmą ligową bramkę.

Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, jednak wprowadzony z ławki Damian Hilbrycht trafił w słupek. Końcowy wynik ustalił inny rezerwowy - Mateusz Sopoćko, pakując piłkę do bramki przewrotką z trzech metrów.