Fortuna 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec przerwało serię meczów bez zwycięstwa. Gol Portugalczyka i Patryka Małeckiego

Jacek Czaplewski
2.12.2020 zaglebie sosnowiec- puszcza niepolomice fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press Karina Trojok
Fortuna 1 Liga. Zagłębie Sosnowiec wreszcie przerwało niemoc. W meczu 15. kolejki pokonało Puszczę Niepołomice 2:0 (0:0). W końcówce głową trafił Joao Oliveira, a prawą nogą poprawił Patryk Małecki.

Mecz Zagłębie Sosnowiec - Puszcza Niepołomice 2:0
To pierwsze zwycięstwo pod wodzą Kazimierza Moskala, pierwsze też od 3 października. Dziś na Ludowym udało się przerwać serię siedmiu meczów bez wygranej (remis i sześć porażek, w tym remis i trzy porażki za kadencji Moskala).

Mecz z Puszczą był dość wyrównany. Przyjezdni potrafili się odgrażać, ale brakowało im dokładności pod bramką. W drugiej połowie kontrę zmarnował wprowadzony Jakub Bartosz, który i tak nie dotrwał na boisku do ostatniego gwizdka.

Zagłębiu nie można było dziś odmówić woli walki. W 84 minucie prowadzenie dał Joao Oliveira. Portugalczyk skierował piłkę głową przy prawym słupku. To jego trzeci gol w tym sezonie.

Wynik w ostatniej doliczonej minucie ustalił Patryk Małecki.

Piłkarz meczu: Joao Oliveira