GKS Tychy - Stomil LIVE! Tyszanie chcą zmazać plamę po laniu z Sandecją

Bartosz Głąb
GKS Tychy będzie chciał zrewanżować się własnej publiczności za sromotną porażkę z Sandecją Lucyna Nenow/Polskapresse
Już dzisiaj na Stadionie Miejskim w Jaworznie swoje ostatnie oficjalne mecze w tym roku rozegrają jedenastki GKS-u Tychy i Stomilu Olsztyn. Obie drużyny o 13:00 rozpoczną mecz 19. kolejki 1. ligi, która kończy zmagania pierwszoligowców w tym roku.

Faworytem dzisiejszego spotkania w Jaworznie są goście, którzy po cichu myślą nawet o awansie do T-Mobile Ekstraklasy. Stomil plasuje się aktualnie na piątym miejscu w ligowej tabeli, a w dotychczasowych meczach zgromadził na swoim koncie dwadzieścia siedem punktów. Na drugim biegunie są tyszanie, którzy zajmują przedostatnią pozycję w tabeli, z dorobkiem zaledwie piętnastu punktów. Do bezpiecznej lokaty tracą przed tym spotkaniem aż pięć punktów.

Chyba jedynym argumentem, który przemawia dzisiaj na rzecz GKS-u jest chęć zmazania totalnej plamy po ostatnim spotkaniu w Jaworznie, gdzie tyszanie ulegli Sandecji Nowy Sącz aż 2:7, mimo że do przerwy przegrywali zaledwie 0:1. Stomil natomiast w poprzedniej kolejce zremisował u siebie z Wigrami Suwałki 2:2. Warto dodać, że Stomil ponad połowę tego spotkania grał w osłabieniu, po tym jak w 36. minucie czerwoną kartką został ukarany Berezowski.

Oba zespoły mierzyły się już w tym sezonie ligowym. W 2. kolejce w Olsztynie padł wynik 2:2. Dla gospodarzy strzelali wtedy Łukasik i Wełnicki, natomiast dla tyszan Mączyński i Kowalczyk, który wtedy strzelał gola za golem.

Sędzią dzisiejszego spotkania w Jaworznie będzie Sebastian Tarnowski z Wrocławia. Relacja na żywo od 13 w Ekstraklasa.net!