Jagiellonia Białystok wygrała drugi sparing na Litwie

Jakub Laskowski
Piłkarze Jagiellonii Białystok w swojej drugiej grze kontrolnej na zgrupowaniu w Mariampolu pokonali miejscową Sudovę (2:3). Bramki dla drużyny ze stolicy Podlasia zdobyli Alexis Norambuena, Tomasz Frankowski oraz Luka Pejović.

ZOBACZ KONIECZNIE: Bartosz Bereszyński w Legii Warszawa. Kibice nie potrafią wybaczyć. Zobacz koszulkę Bereszyńskiego »
Puchar Narodów Afryki 2013 w RPA [TERMINARZ]

Drużyna z Mariampolu to obecnie trzecia siła litewskiej ekstraklasy. W swojej historii piłkarze Sudovy dwukrotnie zdobywali Puchar Ligi oraz wicemistrzostwo kraju.

Podopieczni Tomasza Hajty już w pierwszych minutach meczu zdołali pokonać bramkarza rywali. W 8. minucie strzałem ze skrzydła uczynił to Alexis Norambuena. Kilka minut później wynik z łatwością podwyższył Tomasz Frankowski, dostawiając nogę do znakomitego dogrania Tomasza Kupisza.

Gospodarze zdołali jednak odrobić straty po bramkach Ledesmy (28. minuta) oraz Brokasa (50.). Ostatnie słowo należało do Jagiellończyków. W 78. minucie strzałem głową, Luka Pejović ustalił wynik rywalizacji.

Sparing z Sudovą Mariampol był drugim z czterech zaplanowanych na litewskim zgrupowaniu. Wszystkie spotkania rozgrywane są na pełnowymiarowej hali ze sztuczną nawierzchnią.

SUDUVA MARIAMPOL - JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 2:3 (1:2)