krk
Jagiellonia Białystok – Wereja Stara Zagora 1:0 (0:0)
Jagiellonia Białystok – Wereja Stara Zagora 1:0 (0:0) Kamil Świrydowicz/jagiellonia.pl
Piłkarze Jagiellonii Białystok pokonali bułgarską Wereję Stara Zagora 1:0 w meczu towarzyskim rozegranym w tureckim Belek. Jedynego gola dla Żółto-Czerwonych strzelił w końcówce Karol Świderski.

W pierwszym z dwóch ostatnich sparingów na zgrupowaniu w Turcji trener Michał Probierz zdecydował się wystawić odmłodzoną jedenastkę wspartą Markiem Wasilukiem, Rafałem Grzybem czy Ziggym Gordonem.

Żółto-Czerwoni byli stroną dominującą w meczu z dziewiątym zespołem ligi bułgarskiej. W pierwszej połowie na murawie działo się jednak stosunkowo niewiele. Najlepsze sytuacje mieli Karol Świderski i Przemysław Mystkowski.

Jedyna bramka spotkania padła w 84. minucie. Karol Świderski poradził sobie z jednym z obrońców rywali, następnie wygrał też pojedynek z bramkarzem.

Bramka: Świderski 84’

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz (46’ Hubert Gostomski) - Ziggy Gordon, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Rafał Grzyb, Damian Szymański - Przemysław Mystkowski, Dawid Polkowski, Damian Grabowski (59’ Paweł Olszewski) - Karol Świderski.

Wereja Stara Zagora: Karadżow, Słajew, Zafirow, Enczew, Pedro Eugenio, Angelow, Kerkar, Elias, Iliew, Bengiuzow, Iwanow. Grali także: Kolew, Domowczijski, Hassani, Amrioui, Orłow.

Materiał oryginalny: Jagiellonia - Wereja Stara Zagora 1:0. Gol Świderskiego daje zwycięstwo [ZDJĘCIA] - Kurier Poranny