Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych (16-18 sierpnia)?

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani pod uwagę są jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu.

Anglia:
Premier League:

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Kanonierzy przegrali 1:3 z Aston Villą. Szczęsny sprokurował karnego, jedenastkę w prawdzie wybronił, jednak przy dobitce nie miał już szans. Później Szczęsny skapitulował jeszcze dwukrotnie.
Łukasz Fabiański (Arsenal) – Fabiański całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych
Artur Boruc (Southampton) – Boruc zachował czyste konto w wygranym przez Southampton meczu z West Brom Albion 1:0.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Brighton) – Zespół Polaka wygrał na wyjeździe z Birmingham 0:1. Kuszczak rozegrał cały mecz.
Radosław Majewski (Nottingham) – Pełne spotkanie Majewskiego. Nottingham wygrało 3:0 z Boltonem, goście od 53. minuty grali w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę dostał Pratley.
Tomasz Cywka (Barnsley) – Cały mecz na ławce rezerwowych Cywki. Barsnley zremisowało 2:2 z Charlton.
Lukas Jutkiewicz (Middlesbrough) – Polak urodzony w Southampton rozegrał całe spotkanie. Middlesbrough zremisowało 1:1 z Blackpool.

Chorwacja:
Prva HNL:

Grzegorz Sandomierski (Dinamo) – W derbach Zagrzebia, Dinamo wygrało z Lokomotivą 2:1. Polski golkiper całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Francja:
Ligue 1:

Grzegorz Krychowiak (Reims) – Stade Reims pokonało 2:1 Lille. Krychowiak został zmieniony w 61. minucie, w jego miejsce wszedł Devaux.
Ludovic Obraniak (Bordeaux) – Toulouse zremisowało 1:1 z Bordeaux, Ludovic Obraniak został zdjęty z boiska w 90. minucie spotkania.

Belgia:
Jupiler League

Seweryn Michalski (Mechelen) – Mechelen przegrało 1:2 z Club Brugge, Michalski spotkanie oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Grecja:
Super League

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Debiut Przyrowskiego w zespole Levadiakosu. Klub Polaka zremisował 2:2 z APS Panthrakikosem.

Hiszpania:
Primera Divison

Damien Perquis (Betis) – Perquis rozegrał pełne spotkanie z Realem Madryt (2:1 dla Realu). Już w 3. minucie Perquis wpakował piłkę do własnej bramki, jednak gol nie został uznany, ponieważ na spalonym był Marcelo. W 19. minucie Perquis znów strzelił gola samobójczego, lecz po raz drugi bramka nie została uznana, tym razem na spalonym był Isco.

Holandia:
Eredivisie:

Przemysław Tytoń (PSV) – PSV Eindhoven ograło G.A. Eagles 3:0, Tytoń całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.
Mateusz Klich (Zwolle) – Nijmegen przegrało z PEC Zwolle aż 1:5. Klich został zdjęty z boiska w 63. minucie spotkania.
Filip Kurto (Roda) – Roda zremisowała 1:1 z Vitesse. Kurto rozegrał całe spotkanie.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (Graafschap) – Zespół Polaka zremisował 1:1 z Helmond. Parzyszek rozegrał pełne spotkanie.

Islandia:
Pepsidelid:

Tomasz Luba (Olafsvik) – Zespół Olafsvik zremisował w meczu wyjazdowym z Vestmannaeyjar. Polak rozegrał całe spotkanie.

Niemcy:
1. Bundesliga:

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hamburger został zdemolowany przez „Wieśniaków” aż 1:5. Polanski został ukarany żółtym kartonikiem w 70. minucie, rozegrał całe spotkanie.
Sebastian Boenisch (Bayer) – Stuttgart przegrał z Leverkusen 0:1. Boenisch wystąpił w całym spotkaniu, a bramka dla „Aptekarzy” padła po dośrodkowaniu Boenischa. Piłkę do własnej bramki skierował Schwaab.
Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał z Borussią Moenchengladbach 3:0, Sobiech został wpuszczony na plac gry w 46. minucie. Polak na boisku zmienił Bittencourta.
Robert Lewandowski (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała z Eintrachtem Brunszwik 2:1, jednak „Lewy” nie zdobył gola dla BVB. W 90. minucie Kratz zdobył gola dla Eintrachtu, a piłka po jego strzale odbiła się od głowy Polaka i wpadła do bramki Weidenfellera.
Jakub Błaszczykowski (Borussia) – Kapitan reprezentacji Polski zszedł z boiska w 60. minucie. Zastąpił go Marco Reus, który w 86. minucie zdobył gola z rzutu karnego.

2. Bundesliga:

Ariel Borysiuk (Kaiserslautern) – Kaiserslautern wygrało 2:1 z Erzgebirge Aue, Borysiuk rozegrał całe spotkanie.
Kacper Przybyłko (Koeln) – Koln pokonało 2:0 Sandhausen, Kacper Przybyłko rozegrał całe spotkanie.
Adam Matuszczyk (Koeln) – Matuszczyk cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.
Grzegorz Wojtkowiak (TSV) – TSV Munich pokonało 1:0 zespół Ingolstadt. Wojtkowiak rozegrał całe spotkanie.
Sebastian Mrowca (Cottbus) – Energie Cottbus rozbiło VfR Aalen 5:1. Mrowca mecz spędził na ławce rezerwowych.

3. Bundesliga:

David Blacha (Hansa) - Pomocnik Hansy Rostock został zmieniony w 57. minucie meczu. Osnabruck przegrał z Hansą 1:2.

Norwegia:
Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Polski bramkarz został zmieniony w 89. minucie spotkania. Brann przegrało na wyjeździe z Viking Stavanger 2:3.

Rosja:
Premjer Liha:

Maciej Makuszewski (Terek) – Terek Grozny przegrał 0:1 z Lokomotiwem Moskwa. Makuszewski w 40. minucie obejrzał żółtą kartkę, został zmieniony w 64. minucie przez Mitriseva.
Marcin Komorowski (Terek) – Pełne spotkanie z Lokomotiwem rozegrał były obrońca Legii Warszawa.

Szkocja:

Łukasz Załuska (Celtic) – Polski bramkarz cały mecz spędził na ławce. Celtic Glasgow ograł 2:0 Aberdeen.
Radosław Cierzniak (Dundee) – Dundee United zremisowało 1:1 z Hibernian. Cierzniak wpuścił gola w 80. minucie meczu.

Szwecja:
Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Młody pomocnik Malmoe wszedł na boisko w 83. minucie zastępując Erikssona. Malmoe wygrało z Kalmar 1:4.

Rumunia:
Liga I:

Łukasz Szukała (Steaua) – Rywal Legii w el. Ligi Mistrzów wygrał 3:0 z CFR Cluj. Szukała rozegrał pełne 90 minut.

Turcja:
Super League:

Mariusz Pawełek (Rizespor) – Debiut Pawełka w barwach Çaykur Rizespor Kulübü w wygranym 1:0 meczu 1. kolejki tureckiej ekstraklasy z Gençlerbirliği SK. Polak rozegrał całe spotkanie.
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor) – Besiktas pokonał Trabzonspor 2:0, Mierzejewski całe spotkanie spędził na ławce.

Ukraina:

Mariusz Lewandowski (Sevastopol) – Sevastopol zremisował 1:1 z Dnipro Dniepropietrowsk, Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

USA:
(North American Soccer League – 2 poziom rozgrywkowy w Stanach)

Tomasz Zahorski (San Antonio) - San Antonio przegrało z Fort Lauderdale 1:2. Gola dla gospodarzy zdobył Zahorski w 45. minucie. San Antonio po trzech kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z trzema porażkami na koncie.

Wyspy Owcze:
Effodeildin:

Łukasz Cieślewicz (Torshavn) – Polak zdobył gola w wygranym przez B36 Torshavn meczu ekstraklasy Wysp Owczych z AB Argir (2:1). Cieślewicz rozegrał całe spotkanie.