Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin TrzynaZaktualizowano
Kamil Wilczek znowu trafił w Danii
Kamil Wilczek znowu trafił w Danii Michael Sohn
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth przegrało na wyjeździe z West Ham 0:1. Artur Boruc rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea przegrała na własnym stadionie z Hull City 0:2. 31-letni golkiper rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Championship:

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town zremisowało u siebie z Norwich 1:1. Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Tomasz Kuszczak (Birmingham) - Birmingham przegrało u siebie z Wolverhampton 1:3. Tomasz Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Benfica) – Benfica Luanda bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Sagradą. Jacek Magdziński rozegrał całą drugą część spotkania.

Austria:

2. liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering wygrało na własnym stadionie z Kapfenberg 2:0. Bartłomiej Żynel wciąż jest golkiperem rezerwowym w Liefering.

Belgia:

Jupiler League:

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) – Gol Łukasza Teodorczyka w meczu Eupen – Anderlecht. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a były napastnik m.in. Lecha Poznań wpisał się na listę strzelców tuż po zmianie stron. „Teo” rozegrał pełne 90 minut.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Mateusz Taudul (Zakakíou) – Debiut Mateusza Taudula w bramce Zakakiou. Drużyna Polaka wygrał 3:1 z Achnas.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Gol Kamila Wilczka w meczu Aarhus – Brondby IF (0:7). Były król strzelców Ekstraklasy rozegrał 56 minut w barwach gości. Po 6 kolejkach Brondby jest liderem duńskiej ekstraklasy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennais) – Stade Rennais pokonało u siebie Nancy 2:0. Kamil Grosicki wszedł na plac gry w 64. minucie spotkania.

Maciej Rybus (Lyon) – Debiut Macieja Rybusa w barwach Lyonu. Olympique wygrał u siebie z Caen 2:0. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut.

Grzegorz Krychowiak (PSG) – Paris Saint Germain wygrało u siebie z Metz 3:0. Grzegorz Krychowiak całe spotkanie spędził na ławce Mistrzów Francji.

Kamil Glik (AS Monaco) – Monaco pokonało na wyjeździe FC Nantes 1:0. Glik rozegrał w barwach gości całe spotkanie, a w 87. minucie otrzymał żółtą kartkę.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo) – Deportivo La Coruna pokonało na własnym obiekcie Eibar 2:1. Przemysław Tytoń całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Debiut Pawła Kieszka w bramce Cordoby w ligowym meczu z Tenerife. Cordoba wygrała 1:0.

Holandia:

Eredivisie:

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen pokonało u siebie Heerenveen 2:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut. Polak w pierwszej części spotkania zanotował asystę przy golu na 1:0.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam przegrał u siebie z Den Haag 1:2. Filip Kurto cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Hattrick Piotra Parzyszka w meczu De Graafschap – Jong FC Utrecht (3:1). 22-letni napastnik dwie bramki zdobył z rzutów karnych. Polak rozegrał 87 minut.

Gol na 1:1:

Gol na 3:1:

Filip Bednarek (De Graafschap) – Całe spotkanie w bramce Graafschap rozegrał 23-letni Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Sittard) – Fortuna Sittard pokonała na własnym obiekcie Almere 2:1. Adrian Purzycki wszedł na boisko w 62. minucie spotkania.

Mikołaj Smyłek (Maastricht) – Maastricht wygrał na wyjeździe z Bredą 2:1. 21-letni Mikołaj Smyłek wciąż jest bramkarzem rezerwowym w MVV.

Islandia:

2. Liga:

Maciej Majewski (Grindavik) – Grindavik pokonał na własnym obiekcie Kopavogur 4:0. 27-letni bramkarz całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy. Po 17 kolejkach Grindavik jest liderem islandzkiej drugiej ligi.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo zremisowało u siebie z Tosu 1:1. Krzysztof Kamiński rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Kazachstan:

1. liga:

Przemysław Trytko (Atyrau) – Atyrau przegrało wyjazdowe spotkanie z Taraz 0:1. Przemysław Trytko wszedł na boisko w 65. minucie.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Remis 1:1 w spotkaniu Brann – Rosenborg. Piotr Leciejewski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. Po 21 kolejkach Brann zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset przegrało na wyjeździe z Sarpsborgiem 0:1. Łukasz Jarosiński całe spotkanie spędził na ławce gości.

Rosja:

Premjer Liga:

Artur Jędrzejczyk (Krasnodar) – 90 minut Artura Jędrzejczyka w meczu Spartak Moskwa – FK Krasnodar (2:0).

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – „Serca” wygrały na własnym obiekcie z Inverness aż 5:1. Krystian Nowak cały mecz spędził na ławce gospodarzy.

Tajlandia:

Thai Premier League:

Łukasz Gikiewicz (BEC-Tero) – BEC-Tero Sasana pokonało u siebie Suphanburi 2:0. Po 28 kolejkach drużyna, do której wypożyczony z Ratchaburi jest Łukasz Gikiewicz, zajmuje 9. miejsce w tabeli.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep na własnym obiekcie zremisował z Goztepe 1:1. Adam Stachowiak rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – TNS wygrało na wyjeździe z Llandudno 5:0. Adrian Cieślewicz strzelił gola na 1:0 w 5. minucie spotkania.

Antoni Sarnowski (Bangor) – Bangor przegrał u siebie z Connah’s Q. 0:2. Antoni Sarnowski jest rezerwowym bramkarzem Bangoru.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros zremisował na własnym obiekcie z Mezokovesd 2:2. Michał Nalepa cały mecz spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria Genua wygrała na wyjeździe z Empoli 1:0. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. Reprezentant Polski w 61. minucie został napomniany żółtą kartką.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Łukasz Skorupski mecz z Sampdorią oglądał z wysokości ławki rezerwowej gospodarzy.

Arkadiusz Milik (Napoli) – Napoli zremisowało na wyjeździe z Pescarą 2:2. Arkadiusz Milik wszedł na boisko w 53. minucie, gdy jego drużyna przegrywała 0:2. Milik dwukrotnie groźnie uderzał na bramkę Pescary, jednak dobrze spisywał się golkiper gospodrzy.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński wszedł na boisko w meczu z Pescarą w 71. minucie.

Igor Łasicki (Napoli) – Igor Łasicki cały mecz z beniaminkiem Serie A spędził na ławce Napoli.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – Bardzo udana inauguracja nowego sezonu w wykonaniu Romy. „Giallorossi” wygrali z Udinese 4:0. Wojciech Szczęsny rozegrał pełne 90 minut w bramce Romy.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało u siebie z Sassuolo 0:1. Thiago Cionek rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – Fiorentina przegrała na wyjeździe z Juventusem 1:2. BartłomiejDrągowski obserwował spotkanie z Mistrzem Włoch z wysokości ławki rezerwowej „Violi”.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari Calcio przegrało na wyjeździe z Genoą 1:3. Bartosz Salamon cały mecz spędził na ławce beniaminka włoskiej ekstraklasy.

Wyspy Owcze:

1. liga:

Łukasz Cieślewicz (B36 Tórshavn) – Gol Łukasza Cieślewicza w meczu B36 Torshavn – Fuglafjordur. Polak wpisał się na listę strzelców w 77. minucie, a jego drużyna wygrała 4:1.