MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Jakub Kiwior zadowolony z gry Polski w meczu z Holandią: Podoba mi się nasz styl. Zasłużyliśmy na punkt

Jacek Czaplewski
Jakub Kiwior grał na Mundialu w Katarze u Czesława Michniewicza, a teraz gra u Michała Probierza na Euro 2024. Po przegranym meczu z Holandią (1:2) dostał pytanie o to taktykę Polski w porównaniu do poprzedniego turnieju. - Podobał mi się wczorajszy styl gry. Zaczęliśmy otwarcie, chcieliśmy pokazać się z dobrej strony będąc przy piłce. Moim zdaniem wyglądało to bardzo dobrze. Szkoda niewykorzystanych sytuacji, szkoda, że strzeliliśmy tylko jednego gola - zaznaczył stoper.

Jakub Kiwior ocenił mecz Polska - Holandia

Kiwior pytany o atmosferę w szatni bezpośrednio po meczu odparł, że dotarł spóźniony z powodu udziału w kontroli antydopingowej. - - Szkoda tego meczu. Zasłużyliśmy na punkt. Uważam, że jako drużyna robimy kroki do przodu. Z Austrią mam nadzieję na zwycięstwo zaznaczył.

Tymczasem zdaniem selekcjonera Holendrów mecz był wręcz jednostronny. Ronald Koeman stwierdził, że jego drużyna powinna była prowadzić do przerwy i to 4:1. Co na to Kiwior? - Nie zgodzę się z tymi słowami - stwierdził i dodał: - Mieliśmy swoje sytuacje. Mogliśmy trafić na 2:1. Sam miałem dwie okazje. Żałuję szczególnie drugiej, bo wtedy był wynik 1:1 i mogliśmy uspokoić ten mecz. Nie odczułem na boisku, żeby Holendrzy czuli się lepsi od nas. Mieli swoje momenty, ale my również.

Polska wyjdzie z grupy na Euro 2024? Trzy punkty mogą wystarczyć!

- Cieszę się z tego, że dostaję co mecz szansę, wychodzę od pierwszej minuty. Zdobyłem zaufanie u trenerów. Walczę o to, by było tak dalej. Chciałbym podziękować każdemu kibicowi za wczoraj. Odczuwaliśmy to wsparcie już podczas rozgrzewki. Pozostaje nam prosić, by w pozostałych meczach było tak samo - podsumował Kiwior.