Piotr Janas
Patryk Tuszyński
Patryk Tuszyński FOT. Piotr Krzyżanowski
KGHM Zagłębie Lubin zremisowało Beroe Stara Zagora 1:1 (1:0). Bramkę dla "Miedziowych" strzelił Patryk Tuszyński. Dla Zagłębia był to czwarty sparing podczas zimowego okresu przygotowawczego w Turcji.

Spotkanie z czwartym po rundzie jesiennej zespołem bułgarskiej ekstraklasy było dla Zagłębia czwartym meczem kontrolnym tej zimy. Wcześniej lubinianie wygrali z węgierskim Ujpestem Budapeszt 2:0, duńskim AC Horsens 1:0 oraz przegrali z czeską Sigmą Ołomuniec 1:2.

Pierwsza połowa nie była zbyt porywającym widowiskiem. Nieco częściej przy piłce utrzymywali się Bułgarzy, ale to Zagłębie stworzyło sobie lepsze okazje. Po jednej z nich Patryk Tuszyński otworzył wynik. Napastnik "Miedzowych" zamknął akcję na dalszym słupku i strzałem z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi.

- Nie jest to zbyt porywające widowisko. Widać, że oba zespoły mają w nogach ciężkie treningi, dlatego tempo i składność akcji nie powala. Zagłębie nie jest stroną dominującą, ale mimo to prowadzimy i to jest duży plus - mówił w przerwie prezes klubu Mateusz Dróżdż, który udał się do Turcji by dopiąć transfer Filipa Jagiełły do Genoa CFC.

- Nie mamy na to zbyt dużo czasu, bo okienko transferowe we Włoszech zamyka się jutro o północy, ale jetem dobrej myśli. Ważne jest to, że Filip zostanie z nami do końca sezonu i pomoże nam w walce o realizacje naszych celów - dodał prezes Dróżdż.

W przerwie zaczął padać deszcz, który jeszcze bardziej utrudnił piłkarzom obu zespołów życie. Beroe Stara Zagora miała swoje okazje, ale albo dobrze interweniowali obrońcy Zagłębia, albo na posterunku był bramkarz.

Wyrównujący gol padł dopiero w 81 min. Wówczas nie popisał się stojący między słupkami "Miedziowych" Dominik Hładun, który zaliczył klasyczny pusty przelot przy rzucie rożnym.

Kolejny mecz kontrolny lubinianie rozegrają w czwartek. Wówczas na boiskach kompleksu Susesi zmierzą się z serbską Vojvodiną Nowy Sad.

KGHM Zagłębie Lubin - Beroe Stara Zagora 1:1 (1:0)
Bramka dla Zagłębia:
Tuszyński 13

Zagłębie: Forenc (46. Hładun) - Kopacz (75. Piątkowski), Guldan (61. Dąbrowski), Oko (75. Tosik), Balić (75. Dziwniel) - Matuszczyk (75. Slisz), Pakulski (46. Poręba), Starzyński (75. Mucha) - Sirotov (75. Janoszka), Pawłowski (75. Dudziński), Tuszyński (75. Szysz).
Beroje (skład wyjściowy): Perniš - Bandałowski, Baranov, Alkan, Wasilew - Alfredo, Cwetkow, Rajnow, Minczew, Mesca - Kamburow.

Materiał oryginalny: KGHM Zagłębie Lubin - Beroe Stara Zagora 1:1 (1:0). Zagłębie zremisowało w sparingu z Bułgarami - Gazeta Wrocławska