Kamil Wojdat
(Pierwszoligowy Motor na trybuny przyciąga prawdziwe tłumy. Kolejny mecz, w ramach Pucharu Polski, już w środę. Rywalem rezerwy Lecha Poznań) Wojciech Szubartowski
Fortuna 1. Liga. W meczu 3. kolejki Motor Lublin zremisował u siebie z GKS-em Katowice 1:1. Po trzech seriach gier zespół prowadzony przez trenera Gonçalo Feio na swoim koncie ma siedem punktów.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepszą drużyną byli goście. Przewagę udokumentowali w już w 7. minucie, kiedy to uderzeniem w samo okienko Łukasza Budziłka pokonał Sebastian Bergier. „GieKSa” powinna zdobyć jeszcze dwie bramki przed przerwą, ale kapitalnie między słupkami radził sobie golkiper miejscowych.

W drugiej odsłonie padł tylko jeden gol, dla gospodarzy w 59. minucie spotkania. Efektowanie zza pola karnego Dawida Kudłę pokonał Michał Król. Przyjezdni mieli karnego na 2:1, ale górą z pojedynku z Jakubem Arakiem wyszedł Budziłek, który został bohaterem gospodarzy.

Motor Lublin – GKS Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: M. Król 59 – Bergier 7

Motor: Budziłek – Szarek (68 Zbiciak), R. Król (63 Wojtkowski), Wójcik, Rudol, Luberecki, M. Król (78 Kamiński), Wolski, Lis, Ceglarz (63 Rybicki), Śpiewak (63 Wełniak). Trener: Gonçalo Feio

GKS: Kudła – Jędrych (75 Baranowicz), Repka, Kozubal, Bergier (65 Arak), Błąd (87 Bród), Jaroszek, Komor, Rogala, Marzec (65 Mak), Wasilewski. Trener: Rafał Górak

Żółte kartki: Wełniak, Zbiciak – Komor, Repka, Kozubal, Baranowicz, Bród, Błąd

Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)