Krzywicki wszedł i doprowadził do wyrównania. Dolcan wywiózł z Bełchatowa punkt

Sylwia Broszęcka
Dolcan Ząbki jeszcze nie przegrał w tym sezonie. Ma zwycięstwo i dwa remisy
Dolcan Ząbki jeszcze nie przegrał w tym sezonie. Ma zwycięstwo i dwa remisy Piotr de Bever
Wielu okazji GKS Bełchatów nie wykorzystał na to, by podwyższyć jednobramkowe prowadzenie. To się oczywiście zemściło. W 64. minucie wynik na 1:1 ustalił bowiem Marcin Krzywicki. Jego Dolcan Ząbki pozostaje w gronie niepokonanych w pierwszej lidze.

Początek meczu należał do piłkarzy Dolcanu. Już w pierwszej minucie Damian Kądzior mocnym strzałem zagroził bramce Macieja Krakowiaka. Do 20. minuty wydawać by się mogło, że to zespół z Ząbek po kilku groźnych akcjach będzie dyktował warunki w pierwszej połowie meczu. Bełchatowianie szybko się jednak obudzili. W 25. minucie bliski strzelenia bramki był Szymon Stanisławski, który popisał się mocnym, lecz na szczęście dla gości niecelnym strzałem. Chwilę później kolejną okazję miał Bartosiak, ale piłka jego strzał potoczyła się obok słupka. W 45. minucie do siatki rywali udało się trafić piłkarzom z Bełchatowa. Po sytuacji sam na sam z bramkarzem swojego pierwszego gola dla GKS-u zdobył Hieronim Gierszewski, dzięki któremu gospodarze schodzili do szatni z przewagą.

Drugą połowę rozpoczęli goście. Chwilę po jej wznowieniu kolejną doskonałą sytuację do strzelenia gola wypracował sobie Gierszewski, jednak tym razem nie udało mu się zaskoczyć Kryczki. W kolejnych minutach bełchatowianie mocno atakowali dążąc do podwyższenie wyniku. Okazji było co nie miara. W 64. minucie jednak do wyrównania doprowadził Krzywicki, który pojawił się na boisku w 56. minucie zmieniając Gołębiewskiego.

W kolejnych minutach spotkania obaj trenerzy wprowadzając zmiany na boisku szukali środka na strzelenie rozstrzygającego wynik gola. Walka była bardzo zacięta aż do ostatniego gwizdka. Ostatecznie spotkanie w Bełchatowie zakończyło się jednak podziałem punktów.