KSZO i MKS Kluczbork w 2. lidze! Nieciecza i Dolcan uratowały się rzutem na taśmę

Piotr Szymański
Nieciecza pozostanie w rozgrywkach pierwszej ligi na kolejny sezon
Nieciecza pozostanie w rozgrywkach pierwszej ligi na kolejny sezon Mikołaj Suchan / Polskapresse
Do grona zdegradowanych GKP i Odry dołączyły dzisiaj kolejne dwa zespoły. Pierwszą ligę opuszczają KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, które nie było w stanie zdobyć punku w Nowym Sączu oraz MKS Kluczbork, mimo otrzymania trzech punktów za walkower.

W Nowym Sączu mimo utrzymującego się długo remisu, który satysfakcjonował KSZO, pod koniec spotkania gospodarze zdobyli dwie bramki w krótkim odstępie czasu i rozwiali nadzieje ostrowczan na utrzymanie.

Sandecja Nowy Sącz 3:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - czytaj zapis relacji na żywo z meczu

Z kolei Termalica bardzo słabo zaczęła swój mecz z Piastem, tracąc gola już w 3. minucie. Jednak jeszcze przed przerwą niecieczanie wyszyli na prowadzenie, które jeszcze podwyższyli po przerwie. Zwycięstwo okazało się zbawienne dla beniaminka z Niecieczy, który rzutem na taśmę wydostał się ze strefy spadkowej.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza 3:1 Piast Gliwice - czytaj zapis relacji na żywo z meczu

Na zapleczu Ekstraklasy pozostał także Dolcan Ząbki, który po prawdziwej pogoni na wiosnę, ostatecznie zapewnił sobie utrzymanie. Walkower za mecz z Odrą Wodzisław Śląski, pozwolił uplasować się na 13. pozycji w tabeli.

Fatalnie zaprezentowały się zespoły pewne awansu do Ekstraklasy. ŁKS, który za moment rozpocznie fetę, został bezwzględnie wypunktowany przez Flotę, przegrywając przed własną publicznością aż 1:5.

ŁKS Łódź 1:5 Flota Świnoujście - czytaj zapis relacji na żywo z meczu

Podbeskidzie, które przy takim rezultacie mogło wyprzedzić łodzian na ostatniej prostej i zwyciężyć w pierwszoligowych rozgrywkach, nie wykorzystało szansy i także doznało bolesnej porażki, z Ruchem Radzionków.

Ruch Radzionków 3:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała - czytaj zapis relacji na żywo z meczu

Królem strzelców rozgrywek został Nigeryjczyk Charles Nwaogu, który zakończył sezon z 20 bramkami na koncie, a na stadionie ŁKS-u ustrzelił dzisiaj hat-tricka.