KSZO lepsze od Podbeskidzia

Marcin Makowski
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 MKS Kluczbork
Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 MKS Kluczbork Dawid Bylok (Ekstraklasa.net)
Po golu Piotra Wtorka w 86. minucie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonało w Bielsku-Białej Podbeskidzie 1:0

Na początku spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie żadnej sytuacji strzeleckiej, skupiając się głównie na obronie. Pierwsze, w 20. minucie, zaatakowało Podbeskidzie. Po strzale głową Clemence’a Matawu kapitalną interwencją popisał się bramkarz KSZO Michał Wróbel. Chwilę później swoją szansę miał Martin Matus, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę. W 29. minucie znów bliski zdobycia gola był Matawu. Po jego strzale KSZO uratował słupek. Piłkarze z Ostrowca Św. nie stwarzali raczej zagrożenia pod bramką rywali, a najgroźniejszym strzałem popisał się w 40. minucie Piotr Wtorek.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ dużej zmianie. Podbeskidzie nadal było lepszą drużyną, ale nie mogło znaleźć sposobu na pokonanie Joachima Miklera. KSZO natomiast zaczęło grać na czas, gdyż remis zadowalał piłkarzy i trenera. Gdy wydawało się, że kibice zgromadzeni na stadionie Miejskim w Bielsku-Białej nie zobaczą bramek, niespodziewany cios zadali goście. W 86. minucie Piotr Wtorek oddał strzał z ok. 25 metrów, po którym piłka przeleciała obok interweniującego Miklera i wpadła do siatki. Zaskoczeni takim obrotem sprawy bielszczanie nie potrafili już odpowiedzieć i mecz zakończył się zwycięstwem KSZO.