Legia Warszawa zremisowała sparing z Rapidem Wiedeń. Gol Josue, pechowy rykoszet Artura Jędrzejczyka, problemy z transmisją meczu

Jacek Czaplewski
Legia Warszawa ma za sobą drugi sparing w Turcji i zarazem trzeci w okresie przygotowawczym. Po raz pierwszy nie wygrała. W Belek zremisowała z austriackim Rapidem Wiedeń 1:1. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego Josue.

Sparing Legia Warszawa - Rapid Wiedeń 1:1

Legia zagrała z aktualnie szóstym zespołem ligi austriackiej, który zeszły sezon skończył tuż za podium, a w Pucharze Austrii przegrał dopiero w finale ze Sturmem Graz Szymona Włodarczyka. W przeciwieństwie do warszawskiej drużyny Rapid nie awansował jednak do fazy grupowej Ligi Europy; przepadł po drugim dwumeczu, z faworyzowaną Fiorentiną, o czym zadecydowała tylko jedna bramka (1:0, 0:2).

Rolę kapitana pełnił od początku Bartosz Kapustka, bo Josue zasiadł najpierw na ławce. - To był celowy pomysł, żeby Josue nie zagrał od początku. On nie narzekał na żaden uraz. Jak przeanalizujecie nasze ostatnie trzy spotkania towarzyskie, to różni piłkarze dostają szanse gry od pierwszych minut. Zaczynał Maciej Rosołek, potem był Kramer, teraz Tomas Pekhart. Josue ma siedem żółtych kartek, musimy być przygotowani na taki wariant, gdy go zabraknie - stwierdził asystent Kosty Runjaica, trener Przemysław Małecki (cytat za legia.com).

Gole obejrzeliśmy tylko po przerwie. Najpierw trafił Rapid. Pechowo po strzale Guido Burgstallera został trafiony Artur Jędrzejczyk, po którego rykoszecie piłka zaskoczyła Kacpra Tobiasza.

Transfery w Polsce - 25 stycznia. Ekstraklasa, 1 liga, 2 liga

Legia odpowiedziała niecały kwadrans później. Jedenastkę po zagraniu ręką wykorzystał Josue. Kapitan uderzył z lewej nogi przy lewym słupku.

W poniedziałek Legia zmierzy się z ukraińskim Dynamem Kijów. Ten sparing również pokaże platforma streamingowa Viaplay, która dzisiaj miała liczne problemy z obrazem; kibicom wielokrotnie ukazywał się czarny ekran zamiast boiska.

Legia Warszawa - Rapid Wiedeń 1:1 (0:0)
Bramki: Josue 75' (k.) - Burgstaller 61'

Legia Warszawa:
I połowa: Tobiasz - Pankov, Kapuadi, Ribeiro - Wszołek, Elitim Kapustka, Morishita - Gual, Pekhart, Muci.

II połowa: Tobiasz - Burch, Jędrzejczyk, Kapuadi (80' Ziółkowski) - Morishita (60' Dias), Augustyniak, Kapustka (60' Rejczyk, 80' Urbański), Kun - Josue, Rosołek, Muci (60' Kramer).