Liga angielska. Łukasz Fabiański obronił rzut karny w meczu z Manchesterem City!

KK
Łukasz Fabiański w meczu 37. kolejki zatrzymał Manchester City
Łukasz Fabiański w meczu 37. kolejki zatrzymał Manchester City JUSTIN TALLIS/AFP/East News
Liga angielska. Łukasz Fabiański bohaterem meczu West Ham United - Manchester City. Polski bramkarz w końcówce spotkania obronił rzut karny i uratował "Młotom" remis.

Spotkanie przedostatniej kolejki Premier League nie ułożyło się po myśli Pepa Guardioli. Do przerwy to West Ham prowadził 2:0 po dublecie Jarroda Bowena.

Przyjezdni kontakt złapali w 48. minucie. Uderzał Jack Grealish, a piłka po rykoszecie od Craiga Dawsona zmyliła Łukasza Fabiańskiego. "Obywatele" wyrównali po rzucie rożnym i pechowej interwencji Vladimira Coufala. W 85. minucie Craig Dawson faulował w polu karnym Gabriela Jesusa. Po konsultacji z VAR arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Riyad Mahrez, ale jego intencje doskonale odczytał Łukasz Fabiański. Dla 37-latka był to już trzeci obroniony karny w tym sezonie.

ŁUKASZ FABIAŃSKI BRONI RZUT KARNY RIYADA MAHREZA:

Wyścig o mistrzostwo Anglii pozostaje nierozstrzygnięty. "Obywatele" mają obecnie cztery punkty przewagi nad Liverpoolem, który swój mecz 37. kolejki przeciwko Southampton rozegra we wtorek (godz. 20:45). West Ham plasuje się na siódmej lokacie.

West Ham United - Manchester City 2:2 (2:0)

Bramki: Jarrod Bowen 24, Jarrod Bowen 45 - Jack Grealish 49, Vladimir Coufal (sam.) 69

West Ham: Łukasz Fabiański - Vladimir Coufal, Craig Dawson, Kurt Zouma, Aaron Cresswell, Declan Rice, Tomas Soucek, Manuel Lanzini (77 Mark Noble), Pablo Fornals (90+2 Ben Johnson), Jarrod Bowen, Michail Antonio (90+5 Andrij Jarmolenko).

Man City: Ederson - Joao Cancelo, Fernandinho, Aymeric Laporte, Ołeksandr Zinczenko, Rodri, Kevin De Bruyne, Bernardo Silva, Jack Grealish, Riyad Mahrez, Gabriel Jesus.

Jak co (pół) roku najlepsi odchodzą z PKO Ekstraklasy. Nie inaczej stanie się w lipcu. Zobaczcie, kto latem na pewno wyfrunie, a kto potencjalnie może dołączyć do tego grona. Kierunki? Różne. Ostatnio wzrosła moda na Francję, ale i ponownie zainteresowaniem cieszy się Turcja. Póki co nie zanosi się natomiast na to, by Moderze i Kozlowskim kolejny zdolny Polak ruszył na podbój angielskiej Premier League.