Liga hiszpańska. Bramkarz strzelił gola w 95. minucie, ale sędzia nie uznał. Nie wiadomo dlaczego (WIDEO)

ZA
Gorka Iraizoz
Sezon w lidze hiszpańskiej zaczął się od wielkiego skandalu. W 95. minucie bramkarz Athletic Bilbao Gorka Iraizoz zdobył bramkę wyrównującą przeciwko Maladze, ale sędzia Antonio Mateu gola nie uznał. Nie wiadomo dlaczego.

Gorka Iraizoz w sytuacji, w której strzelił gola na 1:1 nie był ani na spalonym, ani też nikogo nie faulował. Ciężko doszukać się jakiegokolwiek złamania przepisów. Sędzia Antonio Mateu był jednak innego zdania i bramki nie uznał. Dlaczego? To wie chyba tylko sam arbiter.

Przez swój błąd wyraźnie wypaczył wynik spotkania, bo przez jego błąd Bilbao przegrało 0:1 w Maladze, a mogło na inaugurację wywalczyć jeden punkt. Tym bardziej w tak niesamowitych okolicznościach, kiedy golkiper w doliczonym czasie gry strzela gola głową.

Malaga wygrała po golu Luisa Alberto w 35. minucie. Gospodarze kończyli w dziewiątkę. Najpierw w 88. minucie czerwoną kartkę dostał Duda, a potem w 92. minucie z boiska wyleciał jeszcze Vitorino Antuness.