Liga Mistrzów. Miażdżące zwycięstwo Bayernu w Londynie! Dublet Lewandowskiego, 4 gole Gnabry'ego!

krk
East News
Liga Mistrzów. Robert Lewandowski nie zwalnia tempa. W hicie 2. kolejki Champions League polski napastnik zdobył dwie bramki, a Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe Tottenham Hotspur 7:2 (2:1). Bohaterem spotkania był jednak nie Lewandowski, a Serge Gnabry, który zanotował aż cztery trafienia!

Liga Mistrzów. Tottenham Hotspur - Bayern Monachium 2:7

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Już w 12. minucie Koreańczyk Son precyzyjnie uderzył po długim rogu i zaskoczył Manuela Neuera. Bayern odpowiedział błyskawicznie. Kapitalnie przymierzył Joshua Kimmich, a Hugo Lloris był bez szans. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, błysnął Robert Lewandowski. Polski snajper silnie strzelił tuż zza pola karnego i dał Bayernowi prowadzenie.

Po przerwie Bawarczycy rozpoczęli prawdziwą demolkę. W szeregach gości prym wiódł Serge Gnabry, który aż cztery razy wpisał się na listę strzelców. Swojego drugiego gola strzelił też Lewandowski, który wykorzystał podanie Philippe Coutinho. Dla polskiego napastnika było to już 56. trafienie w Lidze Mistrzów. W ten sposób "Lewy" dogonił piątego w klasyfikacji wszech czasów Ruuda van Nistelrooya.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Polacy są czwartą nacją pod względem liczebności we włoskiej Serie A. Kluby coraz chętniej sięgają po naszych zawodników, gdyż są oni tanią opcją, a mogą spłacić się z dużą nawiązką. Przykładem świeci tutaj Krzysztof Piątek, który w zaledwie pół roku dał zarobić Genoi ponad 25 milionów euro. Polaków w sezonie 2019/20 będzie na włoskich boiskach aż 17! Zobacz wszystkich.