Liga niemiecka. Bayer ucieka Borussii, słaby mecz Polaków (ZDJĘCIA)

Bartłomiej Szura, psz
Borussia Dortmund, z Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim w składzie, przegrała u siebie z Bayerem Leverkusen (0:1). Porażka z Aptekarzami sprawiła, że zespół Polaków do 2. miejsca traci już 6 punktów.

Fernanda Lima - piękna gwiazda losowania MŚ (ZDJĘCIA, GALERIA)

Doskonale przygotowani do tego pojedynku goście, świetnie rozpoczęli zawody na Signal Iduna Park. W 18. minucie Heung-Min Son minął bramkarza gospodarzy i trafił do pustej bramki.

Po tym golu goście cały czas atakowali. Wyborną okazję znowu miał Heung-Min Son, który przegrał sytuację 1 na 1 z Weidenfellerem. Borussia pozbawiona podstawowych zawodników w obronie, nie była w tym czasie monolitem. Goście z Leverkusen mieli łatwy dostęp do bramki rywali.

Robert Lewandowski w pierwszej miał tylko jedną okazję, po dośrodkowaniu z prawej strony. Polak w tej sytuacji nie trafił głową w piłkę.

O drugiej połowie można byłoby jak najszybciej zapomnieć, gdyby nie ostatnie 10 minut. Najpierw bowiem bardzo brutalnie na nogi Lewandowskiego naskoczył Emir Spahić i zasłużenie zobaczył czerwoną kartkę. Po tej sytuacji nastąpiła prawdziwa wojna na boisku. Szkoda, że nie piłkarska, a polowanie na kości.

Sytuacji bowiem było niewiele z obu stron. Dopiero w 87. minucie czysty strzał na bramkę oddał "Lewy", ale golkiper goście spokojnie złapał futbolówkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry w idiotyczny sposób czerwoną kartkę zarobił Sokratis i sędzia mógł zakończyć ten mecz.

Warto dodać, że w ekipie Juergena Kloppa do 67. minuty grał Jakub Błaszczykowski, a Łukasz Piszczek pojawił się na murawie w 82. minucie. Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Klubowe Mistrzostwa Świata 2013 w Maroku (TERMINARZ, TRANSMISJE)