Manchester City nie zwalnia tempa i wygrywa piąty mecz z rzędu

ZA
Manchester City nie zwalnia i kontynuuje marsz po mistrzostwo Anglii. Podopieczni Manuela Pellegriniego wygrali na wyjeździe ze Swansea 3:2.

Dla piłkarzy The Citizens było to bardzo trudne spotkanie. Gospodarze stawali mocny opór faworytowi z Manchesteru. Od początku meczu zawodnicy Swansea grali odważnie i nie zamierzali czekać na to co zrobią przyjezdni. Pierwszy groźny strzał oddał Wilferd Bony, ale piłka przeleciała obok słupka.

Od 7. minuty drużyna Łabędzi musiała radzić sobie bez Pablo Hernandeza, który doznał kontuzji. Po kwadransie gry było jeszcze gorzej, bo Fernandinho strzelił pierwszego gola. Wydawało się, że Manchester będzie prowadzić do przerwy, ale w końcówce pierwszej połowy przypomniał sobie Bony. Najpierw jego strzał minął bramkę, ale w doliczonym czasie gry wykorzystał dośrodkowanie Jonathana de Guzmana i strzałem głową wyrównał.

Podopieczni Michaela Laudrupa na drugą połowę wyszli z nadzieją na dobry wynik. Jednak Obywatele szybko wyleczyli ich z marzeń o korzystnym wyniku. Bramkę na 2:1 zdobył Yaya Toure, który wpadł w pole karne i strzelił mocno po długim rogu.

Relacja live z meczu Southampton - Chelsea Londyn od godz. 16 w Ekstraklasa.net

W 66. minucie kapitalną akcją popisał się Aleksandra Kolarov. Serb przejął piłkę na własnej połowie, ruszył do przodu, zszedł z lewej strony do środka i strzałem z 16. metrów pokonał Gerharda Tremela, który mógł w tej sytuacji zachować się zdecydowanie lepiej.

Gospodarze atakowali, starali się znowu doprowadzić do remisu, ale zabrakło im czasu. Wilferd Bony kontaktowego gola strzelił w doliczonym czasie gry. Wcześniej świetną okazję okazję miał Ashley Williams, ale nie trafił czysto w piłkę, mając przed sobą pustą bramkę. Sporo szczęścia miał Joe Hart, który minął się z piłką.

Relacja live z meczu Manchester UTD - Tottenham Hotspur od godz. 18.30 w Ekstraklasa.net