Manchester United 1 - 2 Tottenham Hotspur

Manchester United

1

Tottenham Hotspur

2

• Druga połowa, od gola Christiana Eriksena, przyniosła nam wielkie emocje, z których zwycięsko wyszedł jednak Tottenham! Trzy punkty jadą do Londynu i to Koguty awansują tym samym na szóste miejsce w tabeli, a Manchester United czeka bardzo ciężka walka o jakiekolwiek puchary w tym sezonie! To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Koniec! Tottenham zwycięża na Old Trafford!

• Francuz teraz efektownie odbił piłkę głową na pograniczu pola karnego. Najważniejsze, że skutecznie.

• Pewna interwencja Llorisa i ledwie minuta do końca.

• Tracą cenne sekundy zmuszeni do rozgrywania piłki na własnej połowie gospodarze.

• Januzaj raz jeszcze faulowany w narożniku boiska przez Rose'a.

• Pięć minut doliczonych do tego spotkania przez Howarda Webba.

• Kolejne strzały Vidicia! Pierwszy trafił w ustawionego na linii bramkowej Lennona, a drugi poszybował ponad poprzeczką!

• Lloris świetnie broni płaskie uderzenie Rooneya z 20 metrów, a po chwili także odbija strzał głową Vidicia!

• Kartka dla Januzaja.

• Patrice Evra na spalonym, tymczasem powtórki nie wyjaśniają jednoznacznie, czy po starciu Llorisa z Youngiem należała się dla United jedenastka.

• Ashley Young przewrócił się w polu karnym po starciu z Llorisem. Howard Webb karnego nie dyktuje i można przypuszczać, że to z powodu 'reputacji' Anglika, który bardzo lubi nurkować w szesnastce.

• Ashley Young zmienia Toma Cleverleya na ostatnie minuty tego meczu.

• Lennon! Anglik na lewym skrzydle, ścinając do środka w pole karne, minął dwóch graczy, ale płaskim strzałem nie zdołał pokonać De Gei!

• Coraz mniej czasu pozostaje gospodarzom na wyrównanie.

• Strzał z dystansu Dembele zablokowany.

• Żółta kartka dla Dembele za faul na Cleverleyu.

• Ależ szansa dla MU! Januzaj pod linią końcową świetnie poradził sobie z Rose'm i dograł przed bramkę, gdzie uderzenie piętą Hernandeza odbił Lloris, a Welbeck nie był w stanie popisać się odpowiednią dobitką!

• Kagawa dostał bardzo dobre podanie w pole karne od Welbecka, jednak Japończyka przytomnie zablokował Chiriches.

• Ostatnia zmiana w ekipie gości. Kane za Soldado na ostatni kwadrans.

• Hernandez próbował rozegrać piłkę w duecie z Welbeckiem, ale w kluczowym momencie jej nie opanował.

• Nawet pomimo utraty drugiego gola, ta błyskawiczna bramka Welbecka sprawiła, że United są bliżej wyrównania niż przy stanie 0:1, kiedy wydawali się totalnie bezradni. Końcówka tego spotkania będzie pasjonująca!

• Cleverley w starciu z Chirichesem wywalczył rzut rożny.

• Januzaj technicznie uderzył z dystansu, ale piłka nieznacznie minęła bramkę gości!

• Niepewnie, ale szczęśliwie piąstkował piłkę po centrze Rooneya Lloris.

• Januzaj faulowany przez Rose'a w narożniku boiska. Szansa dla United.

• Togijczyka zmienia Nacer Chadli.

• Kontuzjowany Emmanuel Adebayor opuszcza plac gry. Wygląda to bardzo poważnie.

• Co za odpowiedź United! Januzaj prostopadle i w tempo zagrał w pole karne do Danny'ego Welbecka, a ten sprytną podcinką przelobował Hugo Llorisa! Manchester błyskawicznie wraca do gry!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Danny Welbeck!

• Składna kontra Tottenhamu przy koszmarnym gapiostwie obrońców United! Lennon z łatwością poradził sobie z Vidiciem i dośrodkował piłkę przed bramkę, gdzie zdrzemnął się Valencia i Eriksen głową pokonał De Geę! 2:0 dla gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL!! Christian Eriksen!

• Bentaleb wchodzi w miejsce Capoue.

• Januzaj dośrodkował wprost w ręce Llorisa.

• ...i Hernandez za Carricka.

• Dwie zmiany w Manchesterze United. Kagawa za Smallinga...

• Lloris pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu Smallinga.

• Szarżujący Welbeck próbował wymusić jedenastkę. Howard Webb nie dał się na to nabrać.

• Welbeck nie był w stanie wygrać pojedynku biegowego z Chirichesem. Za chwilę na boisku pojawi się Shinji Kagawa.

• Mądrze broni się Tottenham. Ataki Manchesteru nie stwarzają zagrożenia dla bramki Llorisa.

• Carrick wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Welbeck, ale nie miał jak oddać dobrego strzału z powietrza. Futbolówka w rękach Llorisa.

• Rzut rożny dla Manchesteru United - ponownie nie najlepiej wykonany.

• Pędzący z kontratakiem Adebayor został zatrzymany przez Evansa. Zdaniem sędziego, czysto.

• Manchester United zmuszony do gry w ataku pozycyjnym.

• Wracamy na Old Trafford i zaczynamy drugą połowę spotkania!

• Pierwsze minuty tego spotkania zdecydowanie należały do gospodarzy, jednak z czasem na boisku zrobiło się znacznie spokojniej, a w takiej atmosferze znacznie lepiej czuły się Koguty i to one wyszły na prowadzenie za sprawą bardzo ładnej główki Emmanuela Adebayora. Manchester United po przerwie będzie musiał odrabiać straty.

• Koniec pierwszej części gry! Do przerwy Manchester United przegrywa z Tottenhamem 0:1!

• Dwie minuty doliczone przez Howarda Webba. Z rzutu rożnego dla gości ponownie nic nie wynikło.

• Interwencja Rooneya po centrze Eriksena powoduje kolejny korner dla Tottenhamu.

• Po złym zagraniu Smallinga będzie rzut rożny dla gości.

• Welbeck chciał popisać się efektownym strzałem nożycami, ale kopnął piłkę na aut.

• Rozłożył tylko ręce Tim Sherwood po kiepskiej wymianie piłki między Dawsonem i Walkerem, która zakończyła się stratą Kogutów.

• Pierwsza żółta kartka dla Rooneya za faul taktyczny na Dembele.

• Podopieczni Davida Moyesa zdobywają w ostatnim czasie co najwyżej kornery, po których jednak nie są w stanie oddać nawet strzału na bramkę rywala.

• Powinno być 0:2! Lennon w pełnym biegu dośrodkował w pole karne do Soldado, który wślizgiem nie potrafił w dobrej sytuacji wpakować piłki do siatki!

• Januzaj zdemolował Dawsona (tak, to jest możliwe) w polu karnym Tottenhamu. Rzut wolny.

• United już zdążyli wywalczyć dwa rzuty rożne dla siebie, z których nie stworzyli zagrożenia dla bramki Llorisa.

• A jednak to Tottenham wychodzi na prowadzenie! Śliczne, miękkie dośrodkowanie Eriksena trafia na głowę Adebayora, który poradził sobie ze Smallingiem i precyzyjnym strzałem nie dał szans De Gei!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLLL!!! Emmanuel Adebayor!

• Potężna próba z dystansu Adebayora minęła bramkę gospodarzy.

• Fatalny kiks Januzaja w szesnastce przeciwnika. Od bramki grę wznawia Lloris.

• Znacznie spokojniejszy fragment spotkania. Jedynymi fajerwerkami są te za oknem, które nie zdązyły zostać wystrzelone po północy.

• Po dośrodkowaniu w pole karne Valencii z prawego skrzydła dobrze interweniował Kyle Walker.

• Soldado najpierw został zablokowany przy próbie strzału zza pola karnego, a następnie nie był w stanie ograć Jonny'ego Evansa.

• Na spalonym złapany Adebayor.

• Januzaj z rzutu rożnego dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie niecelne uderzenie głową oddał Nemanja Vidić.

• Manchester United jest dzisiaj stroną zdecydowanie lepszą. Tottenham jest zmuszony często do dość rozpaczliwej obrony.

• Gospodarze wywalczyli dla siebie rzut rożny.

• Nieudane zagranie w pole karne Januzaja. Piłka ląduje poza boiskiem.

• Danny Rose zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył na wiwat.

• Jeszcze raz Evans włączył się do akcji ofensywnej, ale Rooney nie był w stanie zagrać celnie w szesnastkę do wbiegającego kolegi.

• Kapitalne podanie Soldado w pole karne do Lennona! Anglik zgubił Evrę, ale przegrał pojedynek z De Geą!

• Po indywidualnej akcji Januzaj został zablokowany przy próbie uderzenia z dystansu.

• Dłużej przy piłce utrzymują się teraz gracze Tottenhamu, ale nie potrafią oni skonstruować żadnej akcji.

• Rooney uderza piłkę z rzutu wolnego ponad bramką Llorisa.

• Evans faulowany około 22 metrów od bramki gości. Może być groźnie.

• Wszystko w porządku z Dawsonem i ten wraca na plac gry.

• Jakiegoś urazu doznał jeszcze Michael Dawson. Kapitan Kogutów jest opatrywany przez klubowych lekarzy.

• Kolejna szansa dla United! Valencia wpuścił w pole karne Smallinga, ten płasko uderzył na bramkę Llorisa ,ale ten nogami odbija piłkę na korner!

• Nieporozumienie Dawsona z Llorisem i nieoczekiwanie z piłką przed bramkarzem gości znalazł się Welbeck, jednak został zatrzymany przez Francuza!

• Cleverley nie zrozumiał się z Welbeckiem w szybkim ataku gospodarzy.

• United od pierwszego gwizdka sędziego w ataku. W polu karnym przeciwnika zatrzymany został Danny Welbeck.

• Zaczynamy mecz!

• Obie jedenastki i trójka sędziowska z Howardem Webbem na czele już na murawie Old Trafford!

• Kogo brakuje w obu drużynach? W United nie zagrają dzisiaj Giggs, Fellaini, Nani, Anderson, Zaha, Van Persie oraz bracia da Silva - Fabio oraz Rafael. Wśród Kogutów nie zobaczymy na pewno Townsenda, Defoe, Holtby'ego, Paulinho, Sigurdssona, Sandro oraz Vertonghena.

• Tottenham również powinien wystąpić w klasycznym systemie 4-4-2. Tim Sherwood na ławce rezerwowych pozostawił takich graczy, jak Brad Friedel, Ezekiel Fryers, Kyle Naughton, Nabil Bentaleb, Harry Kane, Erik Lamela czy Nacer Chadli.

• Manchester United zagra dzisiaj zapewne systemem 4-4-2. Na ławce Czerwonych Diabłów zasiądą dziś: Anders Lindegaard, Alexander Buttner, Rio Ferdinand, Darren Fletcher, Ashley Young, Shinji Kagawa oraz Javier Hernandez.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn!

• Ten mecz zamyka 20. kolejkę Premier League, w której padły następujące wyniki: Swansea - Man City 2:3, Arsenal - Cardiff 2:0, Southampton - Chelsea 0:3, Cristal Palace - Norwich 1:1, Fulham - West Ham 2:1, Liverpool - Hull 2:0, Stoke - Everton 1:1, Sunderland - Aston Villa 0:1, West Bromwich - Newcastle 1:0

• Choć obie drużyny nie prezentują się w tym sezonie najlepiej, to ten mecz jest niewątpliwym hitem 20. serii spotkań. Manchester United i Tottenham będą dzisiaj na Old Trafford walczyć o dołączenie do ligowej czołówki. Oba zespoły będą walczyć pod niezwykłą presją, bowiem przegrany tego spotkania znacznie straci dystans i szansę na grę w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Szósty Manchester i siódmy Tottenham mają po 34 punkty. Do lidera, Arsenalu, te zespoły tracą już 11 punktów, natomiast do czwartego w tabeli Liverpoolu pięć 'oczek'.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 20. kolejki angielskiej Premier League, w którym Manchester United zmierzy się z Tottenhamem!