Mecz w Łodzi, jak Walia - Polska w Cardiff. Powtórka z karnymi UKS SMS. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera
Piłka nożna. Piłkarki nożne UKS SMS Łódź rozegrały mecz 1/4 finału Pucharu Polski. Na stadionie przy ul. Milionowej 12 podejmowały Stomilanki Olsztyn.

W niedzielę w meczu ekstraligi drużyna trenera Marka Chojnackiego pokonała Stomilanki 4:0. Spodziewaliśmy się więc kolejnego łatwego zwycięstwa. Tymczasem do przerwy goli nie było. To jeszcze nic. Nie było też po 90 minutach i konieczna była dogrywka. W przedłużonym czasie gry podopieczne trenera Marka Chojnackiego też nie znalazły drogi do siatki rywalek. I podobnie, jak w meczu Walia - Polska w Cardiff konieczne były rzuty karne. Łodzianki strzelały lepiej i wygrały 4:1.
W półfinale 24 kwietnia piłkarki UKS SMS zmierzą się z triumfatorem z pary GKS Katowice - Górnik Łęczna. Mistrzynie Polski wygrały 2:1. Pozostałe ćwierćfinały: Resovia - Śląsk Wrocław 0:3, Bielawianka Bielawa - APLG Gdańsk 0:1.
Teraz w rozgrywkach kobiecych nastąpi przerwa na mecze reprezentacji. Selekcjonerka kadry kobiet Nina Patalon ogłosiła kadrę na mecze eliminacji do mistrzostw Europy z Islandią (5 kwietnia, 18:45, Kópavogur) i Austrią (9 kwietnia, 18:00, Gdynia). W kadrze są trzy piłkarki UKS SMS: Wiktoria Zieniewicz, Oliwia Domin i Nadia Krezyman.

Następna kolejka Orlen Ekstraklasy odbędzie się 13 kwietnia. Grać będą: UKS SMS Łódź - UJ Kraków (godz. 12), Rekord Bielsko-Biała - APLG Gdańsk, Pogoń Tczew - Śląsk Wrocław, Medyk Konin - GKS Katowice, Pogoń Szczecin - Czarni Sosnowiec, Górnik Łęczna - Stomilanki Olsztyn.

Po 15. kolejkach piłkarki UKS SMS są na trzecim miejscu w tabeli Orlen Ekstraligi.