Mikołaj Łabojko trafi do ekstraklasy szybciej niż brat? Jest...

Mikołaj Łabojko trafi do ekstraklasy szybciej niż brat? Jest zainteresowanie na Pomorzu

Kaja Krasnodębska

Aktualizacja:

Polska

Cztery lata młodszy brat pomocnika Śląska Wrocław, Jakuba Łabojki, zostanie sprawdzony przez Pogoń Szczecin

Cztery lata młodszy brat pomocnika Śląska Wrocław, Jakuba Łabojki, zostanie sprawdzony przez Pogoń Szczecin ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, ROW Rybnik. Dotychczas zaledwie 17-letnim Mikołajem Łabojką interesowały się kluby ze Śląska. Teraz pomocnik, który ma za sobą 16 występów w III lidze pokaże swoje umiejętności na treningach w Pogoni Szczecin. Na transfer do ekstraklasy zapracuje znacznie szybciej niż cztery lata starszy Jakub?
Cztery lata młodszy brat pomocnika Śląska Wrocław, Jakuba Łabojki, zostanie sprawdzony przez Pogoń Szczecin

Cztery lata młodszy brat pomocnika Śląska Wrocław, Jakuba Łabojki, zostanie sprawdzony przez Pogoń Szczecin ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Awans z Rakowem do 1. ligi, duży udział w kolejnym, dobrym sezonie w wykonaniu beniaminka. Latem sprowadzony przez Śląsk Wrocław zdołał zadebiutować w Lotto Ekstraklasie i reprezentacji Czesława Michniewicza. Rozkwit kariery Jakuba przyhamowała odniesiona w październiku kontuzja, ale na wiosnę ma powrócić do treningów z drużyną i regularnej gry. Na razie skupia się na rehabilitacji i wspieraniu młodszego brata. Mikołaj Łabojko po dobrej jesieni w Ruchu Radzionków, pojechał na testy do Pogoni Szczecin.

Zainteresowanych miało być znacznie więcej. Młodego pomocnika obserwują m.in. ROW Rybnik czy Raków Częstochowa, a urodzony w 2001 roku zawodnik miał już okazję trenować w Górniku Zabrze. Na podobnej zasadzie znalazł się na Pomorzu. Kwestia transferu już w zimowym okienku stoi pod znakiem zapytania. Piłkarz, który latem debiutował w seniorskiej piłce, może zostać na kolejne pół roku w trzecioligowym Ruchu Radzionków.

Tutaj jest podstawowym zawodnikiem. Najmłodszy w całej karze, po kilku występach z ławki wskoczył do wyjściowej jedenastki i do końca rundy nie oddał już miejsca. Ponad 860 minut spędzonych na boisku, dobra postawa w starciach z seniorami musiały przykłuć uwagę klubów centralnych lig. Zwłaszcza, że chwali go również starszy brat. Jakub, który w czerwcu może jechać na młodzieżowe Euro we Włoszech oraz San Marino, uważa że Mikołaj ma większy talent od niego i tym samym zajdzie dalej.

Na razie podąża jego śladami. W 2016 roku Jakub Łabojko zamienił młodzieżową drużynę Piasta na czwartoligowy Ruch Radzionków. To właśnie w jego barwach stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce i dobrymi występami tutaj przekonał do siebie włodarzy drugoligowego wówczas Rakowa Częstochowa. W 2018 to samo zrobił jego cztery lata młodszy brat. Czy zaprowadzi go to do pierwszej drużyny Pogoni?

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej