Niesamowity mecz w Bytomiu! Wynik i pogoda zmieniały się jak w kalejdoskopie (zdjęcia)

Michał Wieczorek
Daniel Mąka zaliczył w pierwszej połowie dwie asysty, ale po przerwie sprokurował rzut karny Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że Polonia Bytom może mieć jakiekolwiek problemy z ograniem ostatniej w tabeli 1. ligi Olimpii Elbląg. W drugiej połowie Poloniści na własne życzenie zafundowali sobie i kibicom prawdziwy horror.

W pierwszej połowie gospodarze zdominowali mecz. Swoją przewagę udokumentowali dwoma golami, ale sytuacji pod bramką debiutującego w Olimpii Aleksieja Rogaczewa było znacznie więcej. Rosyjski bramkarz spisywał się jednak bez zarzutu.

Kłopoty Polonii zaczęły się w momencie kiedy Wojciech Wilczyński dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji wyleciał z boiska. Olimpia od razu skarciła bytomian, strzelając gola po rzucie wolnym podyktowanym za drugi faul Wilczyńskiego. To był niesamowity strzał wypożyczonego z Legii Warszawa Adama Banasiaka, który wpadł w samo okienko bramki Marcina Cabaja. Goście poszli za ciosem, a Poloniści znów bezmyślnie faulowali. Tym razem Daniel Mąka w polu karnym popchnął dobrze grającego Antona Kołosowa, a rzut karny na bramkę zamienił Tomasz Chałas.

Mogło być 3:2 dla Olimpii, ale Chałas po chwili nie wykorzystał piłki meczowej. Tymczasem grająca w osłabieniu Polonia wzięła się w garść i zdobyła zwycięską bramkę. Asystę zaliczył Hermes, a do siatki trafił zmiennik Łukasz Maliszewski. W końcówce meczu siły na boisku się wyrównały, bo strzelec pięknej bramki dla gości - Banasiak wyleciał z boiska po brutalnym faulu.

Polonia Bytom - Olimpia Elbląg 3:2 (2:0) - zobacz zapis naszej relacji live

Bramki: Przemysław Szkatuła 4, Jean Paulista 38, Łukasz Maliszewski 85 - Adam Banasiak 67, Tomasz Chałas 79 (k.)

Żółte kartki: Marcin Cabaj 17, Wojciech Wilczyński 41, Daniel Mąka 42 - Aleksandr Tiszkiewicz 37, Bartłomiej Bartosiak 42, Maciej Scherfchen 51

Czerwone kartki: Wojciech Wilczyński 66 (druga żółta kartka) - Adam Banasiak 90

Sędzia: Erwin Paterek (Lublin)

Polonia: Marcin Cabaj, Wojciech Wilczyński, Piotr Kulpaka, Martin Baran, Krzysztof Michalak, Hermes Soares, David Kobylik (90 Paweł Gamla), Daniel Mąka, Przemysław Szkatuła, Jean Paulista (61 Łukasz Maliszewski), Przemysław Trytko (73 Bartosz Wojtków)

Olimpia: Aleksiej Rogaczew, Adam Banasiak, Bartłomiej Bartosiak, Nikołaj Borsukow, Tomasz Chałas, Paweł Czoska (74 Michaił Koladko), Łukasz Derbich, Anton Kołosow, Witalij Nadijewskij, Aleksandr Tiszkiewicz (58 Andrzej Matwijów), Maciej Scherfchen