Niezwykła końcówka Manchesteru City! Dwie bramki w doliczonym czasie gry dały mistrzostwo (ZDJĘCIA)

Damian Orłowicz
Podopieczni Roberto Manciniego byli o mały krok od upragnionego mistrzostwa Anglii. Wystarczyło tylko pokonać na Etihad Stadium broniący się przed spadkiem Queens Park Rangers. Ta sztuka udała im się w niezwykły sposób. Zobacz zdjęcia!

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy wielu groźnych sytuacji. Na bramkę próbowali uderzać kolejno Silva, Tevez oraz Aguero, ale ich uderzenia były niecelne lub wpadały wprost w ręce bramkarza Queens Park Rangers. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, jednak w 39. minucie The Citizens objęli prowadzenie. Yaya Toure podał w pole karne do Zabalety, który oddał uderzenie. Piłkę na rękach miał jeszcze Paddy Kenny, ale wpadła ona do bramki i w tej sytuacji to Obywatele byli bliżej mistrzostwa, ponieważ od 10. minuty w swoim spotkaniu prowadzili piłkarze Czerwonych Diabłów.

Już na początku drugiej połowy wynik mógł podwyższyć Silva, który z krótkiego rogu uderzył na bramkę, jednak kolejną dobrą interwencją popisał się bramkarz QPR. Niespodziewanie kilka minut później wyrównali goście. Fatalny błąd popełnił Joleon Lescott, który źle obliczył lot piłki i podał do Djibrila Cisse, francuz znalazł się w sytuacji jeden na jednego i umieścił piłkę w bramce.

Od 55. minuty w przewadze grali piłkarze The Citizens. Kapitan Queens Park Rangers Joey Barton uderzył łokciem w twarz Carlosa Teveza i za to musiał opuścić boisko. Kara zawieszenia dla zawodnika gości będzie tym bardziej większa, gdyż opuszczając murawę kopnął jeszcze Aguero.

Wydawało się że powinniśmy zobaczyć gola dla piłkarzy Manchesteru, ale bramkę dającą prowadzenie QPR, zdobył Jamie Mackie, który wykorzystał fantastyczne dośrodkowanie z lewej strony Armanda Traore. Po tych wydarzeniach na boisku, trener Roberto Mancini postanowił przeprowadzić dwie zmiany, w przeciągu następnych 10 minut na boisku pojawili się Edin Dzeko oraz Mario Balotelli.

Piłkarze City starali się atakować, jednak bez sukcesów aż do 90. minuty. Spotkanie zostało przedłużone przez sędziego o 5.minut i były one najbardziej emocjonujące. W 92. minucie Edin Dzeko uderzył precyzyjnie po dośrodkowaniu z lewej strony i już tylko gol dzielił Obywateli od zdobycia tytyłu.

Minutę później kibice na Etihad Stadium oszaleli. Bramkę na wagę końcowego triumfu w Premier League zdobył Sergio Aguero, który wykorzystał podanie Mario Balotelliego. Mecz zakończył się zwycięstwem City i zdobyciem przez nich mistrzostwa Anglii!

Manchester City - Queens Park Rangers 3:2 (1:0) - czytaj zapis naszej relacji live z meczu