Olimpia Grudziądz znów zwycięska. Pokonała 1:0 FC Gorodeya, zespół z białoruskiej ekstraklasy

Karol Piernicki
Piłkarze Olimpii Grudziądz zagrali już tej zimy dziewięć meczów sparingowych, z których większość wygrali. Czekają ich jeszcze dwie gry kontrolne Piotr Bilski
Zwycięstwem 1:0 zakończył się sobotni sparing Olimpii Grudziądz. Podopieczni Jacka Paszulewicza pokonali FC Gorodeya z Białorusi.

To była ósma wygrana w dziewiątym meczu kontrolnym tej zimy w wykonaniu grudziądzkich piłkarzy.

Do przerwy bez bramek w sparingu

Biało-zieloni już w pierwszej połowie mogli otworzyć wynik spotkania, ale i swoje szanse mieli rywale z białoruskiej ekstraklasy.

Wynik nie został jednak otwarty. Po zmianie stron Olimpia zaatakowała śmielej. W 68. minucie z własnej połowy z piłką wyszedł Damian Ciechanowski, który wykonał rajd przez pół boiska i podał do Jakuba Łukowskiego.

Ten z kolei wykonał dośrodkowanie idealnie na głowę Karola Angielskiego, który główkował w słupek, ale po dobitce zdołał umieścić piłkę w siatce.

Gracze z Grudziądza wygrali już po raz ósmy tej zimy. Do tej pory zdobywali sporo bramek, tym razem skończyło się na skromnym 1:0, ale wyniki napawają optymizmem.

Defensywa Olimpii do poprawy

Jak dotychczasowe mecze sparingowe ocenia trener grudziądzkiego zespołu?

- Sparingi odzwierciedlają poprzednią rundę w naszym wykonaniu - uważa Jacek Paszulewicz. - Potrafimy kreować sobie sytuacje, strzelamy dość dużo bramek. No ale też te dotychczasowe mecze kontrole obnażają troszeczkę nasze błędy w defensywie i uważam, że tutaj cały czas mamy największe pole do popisu i dużo pracy, aby poprawić tę grę w destrukcji. Liczba straconych przez nas bramek jest zbyt duża jak na moje oczekiwania.

Czas na drugi obóz grudziądzan

Już jutro biało-zieloni wyjadą na drugi obóz w obecnym okresie przygotowawczym.

W dniach 21-25 lutego trenować będą w Gutowie Małym. Więcej o tym wkrótce.

Olimpia Grudziądz - FC Gorodeya 1:0 (0:0)

1:0 - Karol Angielski (68)

OLIMPIA: Wrąbel - Ciechanowski, Klemenz (46. Zitko), Jasiński (46. Bielawski), Woźniak - Smoliński, Łukowski, Banasiak (70. Trzepacz), Michalik (75. Stach), Kaczmarek - Angielski.

Materiał oryginalny: Olimpia Grudziądz znów zwycięska. Pokonała 1:0 FC Gorodeya, zespół z białoruskiej ekstraklasy - Nowości Dziennik Toruński