PKO Ekstraklasa. ŁKS wygrywa w pierwszym zimowym sparingu. Podopieczni Piotra Stokowca pokonali drugoligową Chojniczankę

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
ŁKS wygrał pierwszy zimowy sparing. Przygotowania rozpoczęte!
ŁKS wygrał pierwszy zimowy sparing. Przygotowania rozpoczęte! ŁKS Łódź/Youtube (screen)
PKO Ekstraklasa. Piłkarze występującego w ekstraklasie ŁKS wygrali w Łodzi z drugoligową Chojniczanką Chojnice 2:1 w pierwszym zimowym meczu sparingowym. W sobotę drużyna Piotra Stokowca wyjedzie na zgrupowanie do tureckiego Side.

PKO Ekstraklasa. ŁKS udanie rozpoczął zimowe przygotowania do rundy wiosennej

Ostatni zespół ekstraklasy serię zimowych meczów kontrolnych rozpoczął po blisko dwóch tygodniach treningów na własnych obiektach.

W sprawdzianie z drugoligowcem trener Stokowiec wystawił dwie jedenastki, które zagrały po jednej połowie. Przed przerwą wystąpili m.in. pozyskany zimą austriacki pomocnik Husein Balic oraz piłkarze z drugoligowych rezerw. W drugiej połowie nieoficjalny debiut zaliczyli natomiast dwaj kolejni nowi zawodnicy ŁKS - były obrońca reprezentacji Danii Riza Durmisi oraz Irańczyk Yadegar Rostami.

Transmisja sparingu: ŁKS Łódź - Chojniczanka Chojnice. Mecz w piątek 19 stycznia o godzinie 12:00

ŁKS stracił gola już 3. minucie meczu po strzale Marcina Koziny. W 69. minucie uderzeniem zza pola karnego wyrównał Jan Łabędzki, a trzy minuty przed końcem spotkania jego wynik ustalił wyróżniający się w zespole z Łodzi Durmisi.

W sobotę łodzianie wyjadą na zgrupowanie do Side. Na południu Turcji beniaminek ekstraklasy rozegra cztery mecze sparingowe.

ŁKS z dorobkiem 10 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy, ale ma jeden mecz zaległy (ze Stalą Mielec na wyjeździe). Rozgrywki wznowi 12 lutego wyjazdowym meczem z Koroną Kielce.

ŁKS - Chojniczanka Chojnice 2:1

• Bramki: Łabędzki 69', Durmisi 87' - Kozina 3'
  • Łódź, boisko treningowe nr 1 Akademii ŁKS
  • transmisja: ŁKS TV na Youtube

(PAP)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Nowy stadion Barcelony w budowie. "Tu na razie jest ściernisko...". Zobacz, jak przebiegają pracę nad "największą inwestycją" katalońskiego klubu od lat! Kliknij strzałkę po prawej, aby przejść dalej.

FC Barcelona pracuje nad nowym stadionem. Zobacz, jak idzie ...