PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław przegrał drugi sparing. Duże kontrowersje

OPRAC.:
Piotr Janas
Piotr Janas
Jakub Jabłoński
Śląsk Wrocław przegrał z Hajdukiem Split w Chorwacji 1:3. Wszystkie gole padły w końcowej fazie meczu FOT. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław, lider polskiej ekstraklasy przegrał w meczu sparingowym z Hajdukiem Split 1:3 (0:0). Gola dla zespołu trenera Jacka Magiery strzelił Patryk Klimala, który w 79 min wykorzystał rzut karny. To druga porażka "Wojskowych" podczas zgrupowania w Chorwacji.

Druga porażka Śląska Wrocław w sparingu

Dla Śląska był to drugi sprawdzian podczas przygotowań do rundy wiosennej i druga porażka. Wcześniej wrocławianie przegrali z mistrzem Chorwacji Dinamem Zagrzeb (2:3). W spotkaniu z Hajdukiem, podobnie jak wcześniej z Dinamem, trener Magiera zaczął grę jedenastką, która stanowiła wyjściowy skład w większości jesiennych meczów w ekstraklasie, a w przerwie wymienił wszystkich zawodników.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. Dwa z nich po rzutach karnych, które były jednak dość kontrowersyjne. W ogóle na boisku nie pojawił się Bośniak Alen Mustafic, który na piątkowym treningu nabawił się urazu kolana i trenerzy dali mu odpocząć.

Kolejny sparing podczas zgrupowania w Chorwacji Śląsk rozegra 23 stycznia a rywalem będzie NK Domżale ze Słowenii.

Wrocławski zespół po rundzie jesiennej z dorobkiem 41 punktów jest liderem ekstraklasy i ma trzy punkty przewagi nad drugą Jagiellonią Białystok.

Hajduk Split - Śląsk Wrocław 3:1 (0:0)
Bramki: Livaja 75, Kalinić 83-k., Sahiti 90 - Klimala 79-k.
Hajduk: Lučić - Sigur, Uremović, Šarlija, Moufi (60. Kalik) - Sahiti, Pukštas, Žaper, Kleinheisler (74. Odjidja-Ofoe) - Livaja, Krovinović (74. Kalinić).
Śląsk (I połowa): Leszczyński - Konczkowski, Bejger, Petkov, Janasik - Samiec-Talar, Olsen, Pokorný, Schwarz, Leiva - Expósito. II połowa: Trelowski - Macenko, Petrov, Paluszek, Bożinow - İnce, Rzuchowski, Łukasik, Borys, Peña (70. Żukowski) - Klimala.
żółte kartki: Pukštas - Macenko.

(PAP, JJ, PJ)

SPARINGI w GOL24

Nowy stadion Barcelony w budowie. "Tu na razie jest ściernisko...". Zobacz, jak przebiegają pracę nad "największą inwestycją" katalońskiego klubu od lat! Kliknij strzałkę po prawej, aby przejść dalej.

FC Barcelona pracuje nad nowym stadionem. Zobacz, jak idzie ...