PKO Ekstraklasa. Stal Mielec bez przełamania mimo zmiany trenera. Wyszarpany punkt z Jagiellonią Białystok

Jacek Czaplewski
Stal bez przełamania mimo zmiany trenera. Wyszarpany punkt z Jagiellonią
Stal bez przełamania mimo zmiany trenera. Wyszarpany punkt z Jagiellonią Darek Delmanowicz/PAP
PKO Ekstraklasa. Debiutujący Kamil Kiereś ugrał punkt. Pierwszy raz pod jego wodzą Stal Mielec zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok na zakończenie 26. kolejki. W drugiej połowie na gola Jesusa Imaza odpowiedział Mateusz Mak.

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 1:1

Stal Mielec jako jedna z trzech drużyn wymieniła trenera w przerwie na reprezentację. Adama Majewskiego zastąpił Kamil Kiereś. Były szkoleniowiec Górnika Łęczna również nie wygrał w debiucie tak jak David Badia (Lechia Gdańsk) i wracający po czasie do Górnika Zabrze Jan Urban.

W pierwszej połowie lepiej wypadła Jagiellonia. Błyskawicznie objęła prowadzenie. W 3 minucie po dograniu Nene w polu karnym akcję zwieńczyli Hiszpanie: asystował Marc Gual, nogę dołożył Jesus Imaz. To jego jedenasta bramka w sezonie. Tyle samo w stawce ma jedynie Mikael Ishak z Lecha Poznań.

Popisowa akcja Mateusza Maka

Jeszcze przed przerwą Imaz mógł się odwdzięczyć Gualowi, jednak podał do niego za słabo w dobrze zapowiadającej się sytuacji. W drugiej połowie Jagiellonia zaprzepaściła kolejne szanse na drugiego gola. Pojedynki z Bartoszem Mrozkiem przegrali obaj Hiszpanie.

I Stal to wykorzystała. W tak zwanym międzyczasie Mateusz Mak zaczarował z piłką w szesnastce. Minął aż trzech rywali, po czym umieścił piłkę w siatce. Później po jego dograniu słupek obił Rauno Sappinen, największe transferowe rozczarowanie: i Piasta, który jest jego macierzystym klubem, i Stali, która postanowiła go wypożyczyć na wiosnę za sprzedanego Saida Hamulicia.

W końcówce meczu szansę po podaniu Krystiana Getingera miał jeszcze Fabian Hiszpański, ale główkował obok bramki.

Stal i Jagiellonia zagrożone spadkiem do 1 ligi

Stal nie wygrała żadnego z dziesięciu ostatnich meczów. Jej przewaga nad strefą spadkową to ledwie trzy punkty. Zapas Jagiellonii jest jeszcze mniejszy - to dwa punkty. W delegacji drużyna Macieja Stolarczyka nie wygrała ani razu. Dziś zremisowała już po raz dziesiąty. Gorzej na wyjazdach wypada od niej tylko zamykająca tabelę Miedź Legnica.

W świąteczną sobotę Stal spróbuje przełamać serię na Widzewie Łódź. Jagiellonię w poniedziałek czeka domowy mecz z przedostatnią Lechią Gdańsk.

• Krystian Getinger - 3
  • Mateusz Mak - 4 (Koki Hinokio - bez oceny)
  • Maciej Domański - 3
  • Rauno Sappinen - 3 (Mikołaj Lebedyński - bez oceny)

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 3
  • Paweł Olszewski - 3 (Tomas Prikryl - 3)
  • Miłosz Matysik - 3
  • Dusan Stojinović - 3 (Michał Pazdan - 3)
  • Mateusz Skrzypczak - 4
  • Bartłomiej Wdowik - 3
  • Nene - 4 (Aurelien Nguiamba - 3)
  • Taras Romanczuk - 3
  • Michal Sacek - 3
  • Jesus Imaz - 4
  • Marc Gual - 3 (Camilo Mena - bez oceny)

Piłkarz meczu: Bartosz Mrozek
Atrakcyjność meczu: 5/10

Legia Warszawa ograła Raków Częstochowa 3:1. Był to jej najlepszy mecz w sezonie. W gronie wyróżnionych umieściliśmy trzech legionistów. Poznajcie nazwiska wszystkich bohaterów 26. kolejki.

Jedenastka 26. kolejki PKO Ekstraklasy według GOL24. Legia d...