Pogoń - Chojniczanka 2:4. Pierwsza porażka w ostatnim teście

Maurycy Brzykcy
Wiola Ufland
W ostatnim meczu kontrolnym Pogoń Szczecin przegrała z Chojniczanką Chojnice 2:4. Dwie bramki dla Portowców strzelił Łukasz Zwoliński.

Drużyna Pogoni pod wodzą trenera Macieja Skorży doznała swojej pierwszej porażki, choć na szczęście sparingowej. Portowcy świetnie spisywali się do tej pory w meczach kontrolnych, pokonując wszystkich swoich ekstraklasowych przeciwników. W piątek zagrali na płycie głównej stadionu im. Floriana Krygiera z pierwszoligowcem z Chojnic. Sparing rozegrano w formule 3x45 minut.

Smaczku spotkaniu nadawał fakt, że w szeregach rywali zagrali od początku Radosław Janukiewicz, Przemysław Pietruszka czy Wojciech Lisowski. Niewykluczone, że defensywa w takim zestawieniu rozegrała kiedyś w Pogoni oficjalne spotkanie. Dodatkowo na ławce rezerwowych zasiedli inni byli Portowcy: Rafał Grzelak i Jakub Bąk.

Trener Maciej Skorża miał lekko ograniczone pole manewru. Kontuzjowani są Spas Delew i Adam Frączczak, a lżejsze urazy wyłączyły z meczu z Chojniczanką Davida Niepsuja oraz Adama Gyurcso. W Pogoni zabrakło więc bułgarsko-węgierskich skrzydeł, ale jedną z luk miał wypełnić Ricardo Nunes. Miejsce na lewej obronie zajął Hubert Matynia.

Chojniczanka mocno zaskoczyła Pogoń. Już po kwadransie prowadziła 2:0. Portowcy długo budzili się ze snu i dopiero w drugiej tercji trafili do bramki. Dwukrotnie dokonał tego Łukasz Zwoliński. Raz po solowej akcji, raz z rzutu karnego, gdy faulowany był Kamil Drygas. Podczas nieobecności Frączczaka, Zwoliński jest pewniakiem do wyjściowego składu z Wisłą.

Pechowa dla Portowców była trzecia tercja, ale wtedy na boisku przebywali w zasadzie sami młodzieżowcy. Wówczas dobry okres mieli gości i skorzystali z błędów gospodarzy. Pogoń pogrążyli były Portowiec Jakub Bąk oraz były gracz Floty Świnoujście - Piotr Kieruzel.

14 lipca inauguracja nowego sezonu ekstraklasy. O godz. 20.30 Pogoń podejmować będzie Wisłę Kraków.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 2:4 (0:2, 2:2)

Bramki: Zwoliński 2 (60, 67-karny) - Zawistowski (8), Mikołajczak (14), Bąk (94), Kieruzel (118)

Pogoń: Załuska (91 Henger) - Râpă (91 Stefaniak), Rudol (91 Chouwer), Fojut (91 Jopek), Matynia (46 Kowalczyk, 112 Drygas) - Listkowski (87 Maćkowski), Drygas (68 Hołota), Murawski (79 Tsintsadze), Kort (91 Damian Pawłowski), Nunes (91 Piotrowski) - Zwoliński (91 Kitano)

Chojniczanka: Janukiewicz - Lisowski (60 Skowron), Markowski, Kieruzel (60 Boczek), Pietruszka - Podgórski (60 Ryczkowski), Paprzycki (75 Zyska), Zawistowski (75 Grzelak), Rybski (75 Bąk), Drzazga (70 Biskup) - Mikołajczak (75 Drozdowicz)

Materiał oryginalny: Pogoń - Chojniczanka 2:4. Pierwsza porażka w ostatnim teście - Głos Szczeciński