PSG zagra w finale Pucharu Francji. Zadecydował gol Kyliana Mbappe

Bartosz Głąb
Kylian Mbappe po strzeleniu gola w półfinale Pucharu Francji.
Kylian Mbappe po strzeleniu gola w półfinale Pucharu Francji. Mohammed Badra / PAP
PSG w środkowy wieczór wywalczyło awans do finału Pucharu Francji. Paryski zespół w meczu 1/2 finału pokonał na Parc des Princes drużynę Stade Rennes 1:0. Jedyną bamkę spotkania zdobył niezawodny Kylian Mbappe. Gwiazdor reprezentacji Francji w pierwszej połowie nie wykorzystał rzutu karnego. Drugim finalistą dzień wcześniej został Olimpique Lyon.

PSG awansowało do finału Pucharu Francji. Zdecydował gol Kyliana Mbappe

Paryska drużyna od lat dominuje francuskie rozgrywki piłkarskie. Jednak dwie poprzednie edycje Pucharu Francji wygrywały inne zespoły. Przed rokiem po puchar sięgnęła Tuluza, a jeszcze wcześniej Nantes. W obu sezonach PSG kończyło przygodę na 1/8 finałów. Teraz wydaje się, że drużyna ze stolicy kraju ponownie zdobędzie trofeum.

Mecz ze Stade Rennes nie był łatwy dla podopiecznych Luisa Enrique. W 37. minucie uderzenie z rzutu karnego Kyliana Mbappe obronił bramkarz rywali. Chwilę później gwiazdor reprezentacji Francji się już nie pomylił. Dostał podanie na skrzydle, wpadł w "szesnastkę" Rennes i oddał strzał, który jeszcze zmienił tor lotu po odbiciu od przeciwnika. Steve Mandanda został zupełnie zmylony i nie miał szans na skuteczną interwencję.

Klasyk francuskiej piłki dla PSG. Kylian Mbappe zszedł obrażony

PSG świętujące awans do finału Pucharu Francji.
PSG świętujące awans do finału Pucharu Francji. Mohammed Badra / PAP

Prestiżowy mecz w finale Pucharu Francji

Przeciwnikiem paryżan w finale będzie Olimpique Lyon, który dzień wcześniej rozbił na własnym stadionie drugoligowe Valenciennes 3:0. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Alexandre Lacazzette, natomiast jedno trafienie dołożył 21-letni Gift Orban.

Zwycięstwo w finale Pucharu Francji jest dla Lyonu jedyną nadzieją na uratowanie nieudanego sezonu. W Ligue 1 zespół zajmuje 10. miejsce, a przecież jesienią plasował się na samym dnie ligowej tabeli.

Finał rozgrywek odbędzie się 25 maja na Stade Pierre-Mauroy w Lille.

Obejrzyj, jak prezentuje się lista najlepszych transferów w PKO Ekstraklasie przeprowadzonych w zimowym okienku. W ścisłym rankingu nie brakuje zaskoczeń.