MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Skróty baraży o Ekstraklasę. Karne, potem sześć goli. W niedzielę finał Arka Gdynia - Motor Lublin

Jacek Czaplewski
W czwartek odbyły się półfinały baraży o Ekstraklasę. Walka była niezwykle zacięta. Motor Lublin dopiero po rzutach karnych wyeliminował Górnika Łęczna. Natomiast w meczu Arka Gdynia - Odra Opole padło sześć bramek. Po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się jedynie gospodarze. Polecamy skróty wideo obu spotkań.

Baraże o Ekstraklasę: Skróty Motor - Górnik i Arka - Odra

W Lublinie widowisko śledziło rekordowe 15 110 osób w tym wypełniony sektor gości. Gości długo w grze utrzymywał Maciej Gostomski. W 45 minucie obronił strzał Piotra Ceglarza z rzutu karnego. Po bezbramkowej dogrywce doszło do konkursu jedenastek. A w tych lepsi okazali się zawodnicy Motoru, nie marnując żadnej próby. W Górniku pomylili się natomiast Adam Deja i Daniel Dziwniel.

Z powodu karnych drugi półfinał na prośbę Polsatu przesunięto o dziesięć minut. Strzelanie zaczęła i skończyła Odra, ale to Arka strzeliła dwa gole więcej i dlatego w niedzielę będzie gospodarzem finału. Biletów już prawie nie ma. Frekwencję z czwartku (7996 osób) na pewno uda się przebić, skoro do piątku sprzedano 11 tys. wejściówek.

Finał Arka - Motor w niedzielę 2 czerwca o godzinie 18:00. Sędziuje Szymon Marciniak, transmisja w Polsacie Sport 1 i Polsacie Sport Premium 1, stream w internecie dzięki platformie Polsat Box Go.

Wisła Kraków nie ma trenera! Wielka rewolucja w klubie

Baraże o Ekstraklasę - mecze

• Motor Lublin - Górnik Łęczna 0:0, 4:2 k. (czwartek, 30 maja, godz. 17:30)
  • Arka Gdynia - Odra Opole 4:2 (czwartek, 30 maja, godz. 20:40)
  • finał: Arka Gdynia - Motor Lublin (niedziela, 2 czerwca, godz. 18:00)
Arkadiusz Milik już zakończył sezon w lidze włoskiej, dlatego teraz cierpliwie czeka na zbliżające się Euro. Piłkarz korzysta w krótkich wakacji i wspólnie z partnerką odpoczywa. Kilka dni temu był na Grand Prix F1 w Monako, a następnie poleciał do Dubaju. Przed wielkim turniejem trzeba naładować baterie.

Arkadiusz Milik zaczął wakacje przed Euro 2024. Najpierw Gra...