Śląsk Wrocław - Odra Opole 2:1 (1:0). Drugi sparing i drugie zwycięstwo WKS-u

Piotr Janas
Śląsk Wrocław wygrał z Odrą Opole 2:1 w drugim tej zimy meczu kontrolnym. Spotkanie to rozegrano na stadionie przy ul. Oporowskiej. Bramki dla Śląska zdobywali Robert Pich i Mateusz Radecki.

Piątkowy sparing przy Oporowskiej we Wrocławiu był otwarty dla kibiców, lecz ze względu na wczesną porę nie pojawiło się ich zbyt wielu. Dla Śląska to drugi tej zimy mecz kontrolny. Wcześniej (środa 16 stycznia) ograli innego przedstawiciela Fortuna 1 ligi - Chrobrego Głogów. WKS wygrał w Środzie Śląskiej 3:1.

Podobnie jak wtedy i tym razem trener Vítězslav Lavička w przerwie wymienił prawie całą jedenastkę. W pierwszej połowie, w której grał o wiele mocniejszy skład, wrocławianie nie potrafili do końca zdominować Odry. Ani jedni ani drudzy nie mieli zbyt wielu okazji, ale ostatecznie dzięki bramce Roberta Picha z 45 min to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc. Ładną asystę zaliczył Damian Gąska.

Po zmianie stron w składzie Śląska pojawiło się wielu młodych zawodników, jak choćby Bartosz Boruń, Piotr Samiec-Talar czy Mateusz Młynarczyk. Do gry po kontuzji powrócił także Kamil Dankowski. Na boisku pozostali jedynie bramkarz Jakub Wrąbel i stoper Mariusz Pawelec.

Drugą połowę "Wojskowi" otworzyli kapitalnym trafieniem z połowy boiska. W 55 min bramkarz Odry interweniował poza własnym polem karnym i nim zdążył wrócić do bramki piłka trafiła pod nogi Mateusza Radeckiego, a ten ciętym krosem z koła środkowego wpakował futbolówkę pod poprzeczkę.

Odra odpowiedziała szybko, bo już w 57 min bramkę kontaktową strzelił Hiszpan Iván Martín, wykorzystując błąd ewidentny błąd Wrąbla. W tej części gry oglądaliśmy wyrównane spotkanie, co zdecydowanie bardziej powinno cieszyć trenera Lavičkę. Kolejne dobre zawody rozegrał wracający do pierwszej drużyny Serb Dragoljub Srnić.

Koleje mecze kontrole Śląsk będzie rozrywał już w Turcji. Na zgrupowanie do Belek wrocławianie wyruszą w niedzielę. Na pokładzie samolotu znajdzie się co najmniej jeden nowy nabytek. Na 99 proc. będzie nim reprezentant Zambii Lubambo Musonda. Więcej o transferze 23-letniego skrzydłowego TUTAJ.

Śląsk Wrocław - Odra Opole 2:1 (1:0)
Bramki: Pich 45, Radecki 55 - Martin 57
Śląsk (I połowa): Wrąbel - Pawelec, Celeban, Golla, Augusto - Tarasovs, Chrapek - Gąska, Bartkowiak, Pich - Piech.
II połowa: Wrąbel - Cholewiak, Kucharczyk, Pawelec (70. Golla), Dankowski - Młynarczyk, Srnić, Pałaszewski, Radecki, Boruń - Piotr Samiec-Talar.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i obserwuj plebiscyt na bieżąco
->> KLIKNIJ W PONIŻSZE ZDJĘCIE:

Materiał oryginalny: Śląsk Wrocław - Odra Opole 2:1 (1:0). Drugi sparing i drugie zwycięstwo WKS-u - Gazeta Wrocławska