Sobotni sparing pierwszoligowców w Rybniku-Kamieniu dla Rakowa

Joanna Sobczykiewicz
Krzysztof Kłusek
Zarówno GKS 1962 Jastrzębie, jak i Raków Częstochowa przygotowywali się do rundy jesiennej w Nice 1 Lidze w Rybniku-Kamieniu. Dziś o 10:30 rozegrali ze sobą mecz kontrolny. Górą z tego pojedynku wyszli podopieczni Marka Papszuna, którzy objęli prowadzenie po golu Dariusza Formelli z 36. minuty.

Dla beniaminka Nice 1 Ligi był to pierwszy sparing w letnim okresie przygotowawczym. Raków Częstochowa miał już za sobą spotkanie z Wisłą Kraków. Co ciekawe, oba zespoły dość szybko spotkają się ze sobą ponownie. Tym razem w meczu o cenne, ligowe punkty. W drugiej kolejce, zaplanowanej na 27-28 lipca jastrzębianie zmierzą się z Rakowem na terenie rywala. Dziś, po ciekawym i wyrównanym meczu lepsi okazali się piłkarze Marka Papszuna.

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie po kilka sytuacji. Najpierw z dobrej strony zaprezentował się nowy nabytek w drużynie Rakowa — Czech Daniel Bartl. Dośrodkował w pole karne GKS-u, gdzie dobrze odnalazł się Dariusz Formella i najwyżej wyskoczył do główki. W ostatniej chwili piłkę nad poprzeczkę przeniósł Bartosz Szelong. Jastrzębianie odpowiedzieli niecelną główką Adama Żaka po wrzutce ze stałego fragmentu gry.

Na pierwszego i jak się potem okazało jedynego gola, piłkarze kazali czekać do 36. minuty. Na strzał zdecydował się Formella, a piłka odbiła się od Kamila Szymury i zatrzepotała w bramce jastrzębian. W drugiej połowie doszło do zmian w obu zespołach. Po nich Raków kontrolował przebieg spotkania i coraz więcej pracy miał Grzegorz Drazik, który jednak dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków, podobnie jak linia obrony GKS-u. Piłkarze Jarosława Skrobacza tylko raz zagrozili bramce Jakuba Szumskiego. Po godzinie gry, na strzał z dystansu zdecydował się Dominik Szczęch, lecz między słupkami czujny był były golkiper Legii Warszawa.

Dzisiejszy sparing to zwieńczenie obozu w Rybniku-Kamieniu dla obu zespołów. GKS jutro wróci do domu i do sezonu będzie przygotowywał się już na własnych obiektach. W środę 4 lipca o godz. 17 zagra z Rozwojem Katowice na boisku bocznym w Jastrzębiu-Zdroju. Raków natomiast w poniedziałek uda się na drugie, letnie zgrupowanie do Jarocina. Kolejnym rywalem piłkarzy Papszuna będzie Polonia Środa Wielkopolska (4.07).

GKS 1962 Jastrzębie - RKS Raków Częstochowa 0:1 (0:1)
Bramka: Dariusz Formella (36. min)
Raków Częstochowa (I połowa):
Jakub Szumski - Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny, Adam Mesjasz, Rafał Figiel, Maciej Domański, Daniel Bartl, Mateusz Żebrowski, Miłosz Szczepański, Dariusz Formella, Adam Czerkas.

Raków Częstochowa (II połowa): Jakub Szumski - Łukasz Góra, Oskar Krzyżak, Arkadiusz Kasperkiewicz, Igor Sapała, Rafał Figiel (60’ Dariusz Formella, 76’ Miłosz Szczepański), Adam Radwański, Piotr Malinowski, Karol Mondek, Sebastian Musiolik, zawodnik testowany.

GKS Jastrzębie: Bartosz Szelong (46’ Grzegorz Drazik) - Oskar Mazurkiewicz (46’ Marcin Mączka), Piotr Pacholski (63’ Kacper Kawula), Kamil Szymura, Dawid Gojny, Damian Zajączkowski (46’ Dominik Szczęch), Maciej Spychała (70’ Jacek Wuwer), Patryk Skórecki (46’ Bartosz Jaroszek), Farid Ali (75’ Marcin Ruda), Kamil Jadach (63’ Tomasz Dzida), Adam Żak (46’ Krzysztof Gancarczyk).

Żródło: Raków, GKS (składy)