Sparing: Elana Toruń - Icon FC 5:1

Łukasz Urbański
Elana Toruń wygrała w sparingu z Amerykanami
Elana Toruń wygrała w sparingu z Amerykanami Patryk Młynek
W ostatnim przedsezonowym sparingu piłkarze Elany Toruń pokonali amerykański Icon FC 5:1 (2:1). Hat-tricka dla żółto-niebieskich zdobył testowany Ukrainiec Jurij Fedosenko.

Spotkanie przebiegało pod dyktando torunian, którzy od samego początku przeważali na boisku, jednak pierwszą bramkę w 8. minucie dla przyjezdnych zdobył Kevin Escobar. Kibice Elany na gola musieli czekać do 36. minuty, kiedy worek z bramkami otworzył Jurij Fedosenko.

Trener Grzegorz Wędzyński w dalszym ciągu przyglądał się testowanym zawodnikom. We wczorajszym meczu wystąpili: Bartłomiej Kowalski, Przemysław Sulej, Jarosław Białek (ostatnio wszyscy Olimpia Grudziądz), Kamil Kamiński (Legia Warszawa ME) oraz Jurij Fedosenko (Radomiak Radom). Przypomnijmy, że na klub w lutym nałożony został zakaz transferowy. Jak przekazał nam prezes Wojciech Cedro w najbliższych dniach okaże się czy zostanie on zniesiony.

Elana Toruń - Icon FC 5:1 (2:1)

Bramki: Jurij Fedosenko (36), (59), (64), Karol Lewandowski (38), Przemysław Żbikowski (81) – Kevin Escobar (8)

Elana: (I połowa) Kamiński (30 Osiński) - Wróbel, Kucharski, Kowalski, Wypij - Fedosenko, Białek, Kikowski, Bołądź - Sulej, Lewandowski, (II połowa): Osiński (60 Bebłowski) - Gałkowski, Kucharski (65 Gościński), Żbikowski, Wypij - Bołądź, Rasak, Fedosenko, Czyżniewski - Nowasielski, Lewandowski (65 Maćkiewicz)